کاشف اسرار-سرپرست شهرداری رشت عمده ترین معضل  این نهاد عمومی غیر دولتی را حقوق معوقه و  بیمه پرسنل کارکنان, عدم پرداخت به موقع ارزش افزوده،بدهی های کلان شهرداری با پیمانکاران و سازمان های مختلف  عنوان و اذعان کرد:با توجه به تغییرات کنونی در شهرداری همه انتظار حل مشکلات موجود در کمترین زمان ممکن را دارند.

به گزارش کاشف اسرار،فرامرز جمشید پور  در دیدار با فرمانده سپاه شهرستان رشت در راستای مشکلات شهرداری رشت درباره بودجه  شهرداری،اظهار کرد: بودجه مصوب شورا برای شهرداری در سالی که گذشت ۹۵۰ میلیارد تومان بود که ۷۸۰ میلیارد ازآن صرف بودجه عمرانی و مابقی صرف بودجه جاری شد.

وی در راستای اتوبوس های درون شهری،خاطر نشان کرد:۲۶ دستگاه اکنون اتوبوس فعال است و کمبود اتوبوس در شهر کاملاً محسوس است. که دو سه ماه آینده ۳۰ درصد به تعداد اتوبوسها اضافه خواهد شد.

این مسوول در خصوص ماشین آلات شهرداری،تصریح کرد: باتوجه به فرسودگی ماشین آلات مناطق و سازمان ها و براساس بررسی های به عمل آمده به هزینه ۲ میلیارد تومانی برای نوسازی این ماشین آلات نیاز است که با گذاشتن مناقصه و ورود پیمانکار و انجام تهاتر قابل حل خواهد بود.

جمشید پور با اشاره به پرداخت حقوق عقب افتاده راننده های اتوبوس و بازرسی و نگهبانها ، سازمان آتش نشانی و عمران، و سازمان فرهنگی،تاکید کرد:اولویت بعدی پرداخت حقوق کارگران رفت و روب است که باید تسویه بشود.

وی یادآور شد: ماهانه باید ۱۳میلیارد تومان هزینه پرداخت حقوق گردد و تا پایان ماه برنامه ریزی می شود تا با دریافت ارزش افزوده حقوق ها سر ماه پرداخت شود.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به وضعیت نابسامان کارخانه آسفالت،متذکر شد: با توجه به اینکه سازمان عمران با داشتن کارخانه های سیمان باید سازمانی درآمد زا باشد اما متاسفانه مجوز برداشت شن و ماسه از معدن های شهر را به این سازمان نمی دهند از طرفی  ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون نیاز است تا اون کارخانه اورهال شود .

به گفته جمشید پور ،در این چند سال تنها تعمیرات موضعی صورت گرفته و ضمن اینکه با اخطار سازمان محیط زیست باید فیلتر تصفیه هوا هم نصب شود که هزینه آن را نیز برای خرید تامین نماییم و افزون برآن بدهی مالی پول گاز و برق کارخانه آسفالت نیز است.

وی ادامه داد: کارخانه آسفالت در صورت اورهال شدن می تواند روزانه ۱۱۰ میلیون تومان درآمد زایی کند. ولی کامیون دارهای حمل آسفالت نیز بخاطر بدهی که به شهرداری دارند، اعتصاب کرده و حاضر به همکاری نبودند که با مذاکرات صورت گرفته لازم است تا آخر هفته مبلغی هم به آنها بپردازیم.

این مسوول با اشاره به مجوز ریختن شن و ماسه در مرکزی دپوی سراوان،اذعان کرد:  ۳۳۰میلیون تومان به سازمان پسماند تزریق شده تا بخشی از معوقات پیمانکار سراوان پرداخت شود.

جمشید پور،از عدم همکاری دادگستری در نصب بنر اخطار برای متخلفان ساختمانی سخن گفت و افزود: قبلا شهرداری اهرم فشار داشت و با نصب بنر یا اخطار می توانست از مودیان مطالبات خود را دریافت کند،اما با اخطار دادگستری این اهرم از شهرداری گرفته شده است.

وی اضافه کرد:با استاندار و دادگستری صحبت کرده ایم تا طبق قانون و در یک استاندارد مشخص دوباره بتوانیم با نصب بنر بدهکاران شهرداری را موظف به پرداخت کنیم.

 پایان پیام

اشتراک این خبر در :