کاشف اسرار- یکی از مدارس دولتی دخترانه ناحیه دو رشت،دبستان”شهید نواب صفوی”می باشد که در پیچ سعدی و جنب مجتمع آزادگان واقع و در سال ۱۳۷۰ تاسیس شده و در مهر ماه آن شروع به کار کرده است.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،مساحت کل این مدرسه دو هزار و ۳۰۰ متر مربع مساحت،دارای ۲ طبقه،مساحت هر طبقه هزار و ۲۶۶ متر و دوازده کلاس آموزشی است.

  • شهروندان،دانش آموزان،معلمین و گردشگران هنگامی قصد عبور از مقابل درب این مدرسه را دارند با تابلوی آن که مزین به نام شهید نواب صفوی( بنیان گذار فداییان اسلام می باشد که در دوره حکومت محمد رضا شاه پهلوی به شهادت رسید)مواجه می شوند که نامناسب بوده و هم شان با این شهید و الامقام نیست.

نکته حایز اهمیت و قابل توجه نزدیکی این مدرسه با اداره کل تجهیز مدارس گیلان با مدیریت”علی اوسط اکبری مقدم”می باشد که امسال در برنامه افطاری حزب اعتدال و توسعه استان به اتفاق مدیر کل آموزش و پرورش این ایالت،حضور داشتند.

photo_2017-06-11_04-24-06

دلیل اشاره به حضور این دو مدیر کل آموزش و پرورشی در مراسم افطاری حزب اعتدال و توسعه این می باشد،طبق قانون تاسیس اداره کل نوسازی مدارس گیلان این تشکیلات دولتی وظیفه احداث و توسعه و ترمیم و نوسازی ساختمان های مدارس تابع وزارت آموزش و پرورش و تهیه وسائل و تجهیزات مورد نیاز آنها و‌ تعیین معیارها و استانداردهای مطلوب برای تجهیزات مدارس مذکور را بر عهده دارد.

photo_2017-06-11_04-29-51

اینک سوال می شود آیا بهتر نیست”مهدی حاجتی و “علی اوسط اکبری مقدم”که به ترتیب “مدیر کلی آموزش و پرورش”و مدیرکلی نوسازی مدارس”گیلان را بر عهده دارند،در کنار شرکت در مراسم های سیاسی،ترمیم تابلوی مدرسه مبحوث عنه را در دست کار قرار می دادند تا وضعیت نامناسب نداشته و هم شان شهید والامقام باشد؟

البته ناگفته نماند خبرنگار  کاشف اسرار در بهار امسال تلاش کرد تا با مدیر کل آموزش و پرورش گیلان مصاحبه ای درباره برخی از مشکلات مجموعه تحت مدیریت وی داشته باشد که در این رابطه به مسوول روابط عمومی این تشکیلات مراجعه کرد،لکن تاکنون علی رغم قول لسانی،اجابت نشده است و دلیل آن را نمی دانیم؟!.

مدیر کل آموزش و پرورش استان علاوه بر تابلوی نامناسب مدرسه”شهید نواب صفوی”به این سوال پاسخ بدهند،دلیل تفاوت میلیونی شهریه ثبت نام کلاس اول دبستان های غیر انتفاعی در این شهر چیست؟آیا تفاوت میلیونی را قبول دارند؟

از سویی دیگر دلیل این که زمانی اداره کل آموزش و پرورش گیلان پس از بارش برف و بحران شهر رشت در سال گذشته،اعلام تعطیلی مدارس در مقطع دبستان را اعلام کرد،ولی برخی از مدارس غیر انتفاعی مشغول به فعالیت بودند،چیست؟

لازم به ذکر می باشد مدیر کل نوسازی مدارس گیلان در زمان مراسم افطاری حزب اعتدال و توسعه امسال به خبرنگار کاشف اسرار قول برگزاری جلسه و انجام مصاحبه طی روزهای بعد را داد، لکن تاکنون  وقت دیدار ابلاغ نشده است؟َ!

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :