کاشف اسرار-سرپرست شهرداری رشت خبرهای خوشی به پرسنل زحمت کش ،مظلوم و بی ادعا این نهاد عمومی غیر دولتی برای پرداخت حقوق معوقه و هم چنین به شهروندان جهت حل برخی مشکلات شهری داد.

فرامرز جمشید پور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار درباره دلایل توقف فعالیت خودروهای برقی در پیاده راه هسته مرکزی رشت برای جا به جایی افراد سالمند و کم توان،اظهار کرد:تاکنون بخشی از بدهی های خودروهای برقی خریداری شده برای این محدوده به میزان حدود دو تا سه میلیارد ریال پرداخت نشده است.

به گفته وی،به دلیل عدم پرداخت بخشی از بدهی و عدم دریافت سند مالکیت،شرکت های بیمه ای حاضر به تحت پوشش قرار دادن این خودروها نیستند و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا هفته جاری  این مطالبات پرداخت می شود.

این مسوول،با اشاره به وقوع تصادف خودروهای برقی فوق الذکر با برخی از عابرین پیاده و  تحت پوشش قرار نداشتن بیمه شخص ثالث توسط شرکت های بیمه ای،خاطر نشان کرد:تاکنون شهرداری رشت چندین فقره خسارت به عابرین پیاده پرداخت کرده است.

جمشید پور با اعلام توقف فعالیت خودروهای برقی توسط شهرداری رشت تا زمان تحت پوشش گرفتن بیمه شخص ثالث،اذعان کرد:تا هفته جاری این وسایل حمل و نقل بیمه می شوند و به چرخه خدمات رسانی به مردم شریف باز گردانده می شود.

وی تعداد خودروهای برقی برای حمل و نقل در پیاده راه هسته مرکزی رشت را یازده دستگاه ذکر و تاکید کرد: سعی خواهیم کرد تا به تعداد این خودروها افزوده بشود.

سرپرست شهرداری رشت با تصریح بر این که در بودجه امسال این نهاد عمومی غیر دولتی رقمی برای خریداری خودروهای برقی منظور نشده است،بیان کرد:در صورت افزایش تعداد دستگاهها،به طور یقین وسایل نقلیه با امکانات نظیر:کولر برقی،خریداری می شود.

جمشید پور از پرداخت ۱۶ میلیارد تومان مطالبات معوقه پرسنل شهرداری رشت از ۲۳ خرداد ماه امسال و زمان شروع سرپرستی خویش در این نهاد عمومی غیر دولتی خبر داد و تاکید کرد:”ان شاء الله تا پایان هفته جاری بیش از ۳۰ میلیارد تومان مطالبات به این زحمت کشان مظلوم و بی ادعا پرداخت می شود.

وی درباره دلایل عدم حمل و نقل مسافرین توسط اتوبوس های سازمان اتوبوس بین رشت به کاسپین انزلی و بالعکس،ابراز کرد:کاسپین در بیرون از محدوده قانونی شهر رشت قرار دارد و ماموران پلیس به همین دلیل رانندگان اتوبوس شهرداری رشت را جریمه می کند،ضمن این که تعداد اتوبوس های خدمات رسان در رشت کافی نیست،بنابراین اولویت با خدمات رسانی برای این شهر است.

این مسوول،هم چنین به مردم قول داد در صورت افزایش تعداد اتوبوس ها با پلیس به تفاهم برسد تا اجازه تردد را بدهند ،ضمن این که از شهروندان درخواست کرد بین یک تا یک ماه ونیم جهت افزایش تعداد اتوبوس ها صبر بکنند.

معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت با اشاره به فعالیت ۲۵ دستگاه اتوبوس شهری در این شهر برای حمل و نقل مسافرین،متذکر شد:بنا داریم ظرف دو تا سه ماه آینده تعداد ۳۰ دستگاه اتوبوس را تعمیر و تعداد اتوبوس ها را به ۵۵ دستگاه برسانیم.لکن تا آن زمان برای ۱۶ خط دایر فعلی یک دستگاه در نظر گرفته شده است.

جمشید پور،یاد آور شد:تعدادی از اتوبوس های شهرداری رشت برای انجام تعمیرات در قزوین استقرار دارد،ضمن این که برای خریداری تعداد ۴۰ دستگاه هم  قرار داد منعقد شده و در دست ساخت می باشد و در صورت تحویل به این نهاد عمومی غیر دولتی ،تعداد اتوبوس ها به بیش از  ۱۰۰دستگاه خواهد رسید.

وی  در ادامه به ساکنین حریم پل خشتی چمارسرا رشت وعده داد رفع مشکلات آنان در دست پیگیری است،ضمن این که از تسویه کامل با شرکت “نصیر عمران” خبر داد و افزود:فقط ضمانت های این شرکت باقی مانده و با آزاد سازی ضمانت نامه ها،پمطالبات کارگران تحت پوشش برای ساخت زیر گذر رشتیان را پرداخت حواهند کرد.

لازم به ذکر می باشد تعدادی از کارگران سازنده پل طی دیداری با سرپرست شهرداری رشت خواستار پرداخت مطالبات بیش از یکساله خود را کردند .

پایان پیام

اشتراک این خبر در :