کاشف اسرار-مسوول روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان از سفر یک هیأت بلند پایه به ریاست معاون و دبیر وزیر علوم پاکستان به رشت در روز آینده خبر داد.

سید مرتضی عبدالبقایی امروز با اعلام این خبر به خبرنگار کاشف اسرار،اظهار کرد:” فضل‌عباس ماکن”در این سفر درباره توسعه همکاری های علمی و فناوری دو کشور با ریاست و معاونین پارک علم و فناوری گیلان گفتگو خواهد کرد.

به گفته وی،در این سفر،” ژنرال نوید زمان” رییس دانشگاه ملی علوم و فناوری (NUST) و همچنین ” راحیل قمر” رییس موسسه فناوری اطلاعات کامست (CIIT) نیز حضور دارند تا در خصوص تاسیس پارک علم و فناوری و توسعه ارتباطات فناوری دوجانبه بحث و گفتگو  کنند.

این مسوول،اضافه کرد:این هیات صبح روز فردا، دوشنبه مورخ ۲ مردادماه سال جاری ضمن بازدید از مرکز رشد فناوری بندرانزلی با رییس و مدیران پارک علم و فناوری گیلان درباره توسعه همکاری های علمی و فناوری و تاسیس پارک علم و فناوری رایزنی و گفت‌گو خواهند کرد.

عبدالبقایی،تولید فناوری،انتقال فناوری و بومی سازی آن-تولید فناوری،انتقال فناوری و بومی سازی آن-کمک به ارتقاء ارزش افزوده از طریق توسعه فعالیتهای دانش و فناوری محور و هم چنین توسعه فعالیتهای کارآفرینی فناورانه سازگار با ویژگیهای اقلیمی و قابلیتهای منطقه را از جمله اهداف پارک علم و فناوری گیلان در راستای اجرایی نمودن رسالت کاری،ذکر کرد.

وی تسهیل در انتقال فناوری از مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی به مراکز اجرایی و تولیدی و مساعدت در ایجاد تشکلهای نوین تولیدی و خدماتی از دیگر اهداف این پارک عنوان کرد.

پایان پیام

 

 

اشتراک این خبر در :