کاشف اسرار-معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایجاد رقابت در عرضه خلاقیت های هنری در حوزه ایثار، و با هدف شناسایی هنرمندان و ایجاد فضای همکاری با هنرمندان مشتاق این عرصه در رشته های شعر، نقاشی، عکاسی و خوشنویسی اولین جشنواره استانی ادبی، هنری را برگزار می کند.

به گزارش کاشف اسرار،از اهداف برگزاری این جشنواره ؛خلق آثار هنری مطلوب در عرصه ایثار و شهادت ، شناسایی هنرمندان علاقه مند در حوزه ایثار و شهادت  و ایجاد فضای همکاری با هنرمندان عرصه ایثار و شهادت است.
 
از جمله رشته های هنری جشنواره ؛ عکاسی با موضوعات منتظرت بودم : “تصاویر مربوط به ورود آزادگان”-“عشق تا بی نهایت : تصاویر پرستاری از جانبازان در منزل ، آسایشگاه و …”،”فراموشت نمی کنم : ویژه تصاویر دیدار از والدین معظم شاهد” – “و شعار سال : جانبازان ، اشتغال و تولید ،است.
خوشنویسی : برگرفته از وصایای شهدا – اشعار شهدا – مناجات شهدا و جمله ادبی با مضمون سپاس و تقدیر از همسران شاهد و ایثارگر ،از دیگر محورهای فراخوان برگزاری این جشنواره است.
از دیگر محورهای این جشنواره؛شعر : با موضوعات شهدای مدافع حرم  و  شهدای منا و نقاشی : با موضوعات : ایثار ، عاشورا  و توسل  و زمان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره از ۱مرداد تا ۱آبان ماه جاری است.
زمان برگزاری نمایشگاه از آثار داوری شده از ۱۹ تا ۲۳ اسفند ماه و محل برگزاری جشنواره اختتامیه در چهارشنبه۲۳ اسفند امسال در  مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء (ص)رشت است.
از علاقه مندان درخواست می شود  آثار را به صورت پست الکترونیکی isaargilan1396@gmail.com  به دبیرخانه مسابقه ارسال و برای اطلاعات بیشتر به سایت www.navideshahed.com/fa/gilan و یا شماره تماس ۰۹۳۶۰۳۶۷۷۱۹ مراجعه کنند.
پایان پیام

اشتراک این خبر در :