کاشف اسرار-روز جاری طی مراسمی «سید مهدی رجایی» که با کسب بیشترین آرای موافق اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود به عنوان شهردار این شهر انتخاب شده بود، معارفه شد.

به گزارش کاشف اسرار، جلسه معارفه سید مهدی رجایی شهردار جدید لنگرود با حضور فرمانداران لنگرود و لاهیجان، اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان و سایر مسئولین و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر لنگرود در این جلسه طی سخنانی ضمن تشکر از شهرداران دوره چهارم شورای شهر لنگرود و تمام کسانی که خود را کاندیدای شهرداری کرده بودند گفت: لنگرود به عنوان شهری که کوه و دریا را از آن گرفته اند عملا چیزی برای ارائه دادن ندارد.

غلام رضا منصفی اظهار کرد: اما با توجه به انتخاب شهردار جوان به کمک تمام کارمندان و کارکنان شهرداری و مردم نیاز داریم.

وی بیان اینکه شهرداری لنگرود از لحاظ تجهیزات بسیار ضعیف است تصریح کرد: بطوری که تجهیزات اولیه در بحث زباله وجود ندارد.

تکمیل پروژه های گذشته و افزایش تجهیزات شهرداری و دفع زباله از درخواست هایی بود که منصفی خطاب به شهردار جدید به آن اشاره کرد و در پایان از مردم خواست با تمام وجود پشت شهردار جدید برای آباد کردن شهر بایستند.

شهرداری موفق تنها وابسته به پول نیست

مدیرکل امور شهری استانداری گیلان هم طی سخنانی ضمن قدردانی از کحالی شهردار سابق لنگرود گفت: ۴۱ شهر ما زیر بیست هزار نفر جمعیت دارد و سه شهر بین ۲۰تا ۵۰هزار نفر و سه شهر هم بین ۵۰تا۱۰۰هزار نفر جمعیت دارد که لنگرود در این بازه قرار گرفته است.

ساحره میر سیدی”ه حمایتی که از ناحیه استان در جهت رفع مطالبات شهرستان ها انجام میشود اشاره کرد و گفت: دولت تدبیر و امید با توجه به پیگیری های انجام شده سه بخش لایحه مدیریت شهری، درآمد پایدار شهری و نگاه ادارات استانی در حوزه شهرستان ها را پیگیری میکند.

وی نگاه در استان پیش رونده دانست و خاطر نشان کرد: در بخش سیاست های استانی از سال ۹۲ بودجه مصوب شهرداری استان از ۴۱۰میلیارد تومان به ۱۱۲۰میلیارد تومان و کمک وزارت کشور از ۲۸میلیارد تومان به ۱۰۶میلیارد تومان و همچنین در بخش ارزش افزودع از ۷۲میلیارد تومان به ۱۲۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و این کارها زمانی برای مردم ملموس است که آسودگی را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل امور شهری استانداری گیلان در واکنش به صحبت های منصفی گفت: شهرداری موفق تنها وابسته به پول نیست و مردم این انتظار را از مدیریت شهری دارند که اگر بحرانی پیش آید بتوانند با آرامش و مدیریت خوب شهری این بحران را حل نمایند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :