کاشف اسرار-بعد از ظهر امروز مراسم تکریم از زحمات سرپرست و معارفه رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان در سالن اجتماعات این دستگاه اجرائی در بلوار شهید بهشتی شهر رشت با حضور معاون امور استانها وزارت صنعت،معدن و تجارت  برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این مراسم با حضور “منوچهر جمالی سوسفی”.نماینده مردم رودبار و “محمد صادق حسنی جوریابی”و “مهرداد بائوج لاهوتی”نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی و هم چنین معاون سیاسی استانداری گیلان ، فرماندار رشت،نایب رییس اتاق اصناف ایران و  رییس اتاق بازرگانی رشت برپا شد.

در این مراسم سرپرست و رئیس جدید سازمان،معاون سیاسی استاندار،نمایندگان مردم رودبار،رشت و لنگرود در مجلس شورای اسلامی و هم چنین معاون وزیر صنعت  به ایراد سخنرانی پرداختند،ضمن این که در اوایل شروع جلسه یکی از حاضرین از سر جای خویش بلند شده و اعتراضی را مطرح کرد و سبب اختلال در برگزاری مراسم طی دقایقی شد و با مدیریت معاون وزیر این شخص سکوت کرد تا آخر نشست سخنان وی را بشنود.

معترض در جلسه معارفه رییس سازمان صنعت گیلان مهر 96

ناگفته نماند مراسم معارفه رئیس سازمان صنعت گیلان با ازدحام جمعیت در سالن کم ظرفیت مواجه شد و برخی از حاضرین به صورت ایستاده نسبت به تماشای این برنامه مبادرت کردند.

ازدحام جمعیت معارفه رییس سازمان صنعت گیلان مهر 96

معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات “محمد آراسته امام زاده هاشمی”سرپرست سابق این دستگاه اجرائی در ایام فعالیت،سازمان صنعت, معدن و تجارت استان را  یکی از مجموعه هایی دانست که میتواند بسترساز توسعه باشد.

محمد احمدی پور با تاکید بر این که در هیچ جای دنیا تنها با تکیه بر یک بخش نمیتواند خود را ارتقا دهد،خاطر نشان کرد:باتوجه باتوجه به شرایط و پتانسیل استان و داشتن طرحی منسجم و راه کارهای تعریف شده میتوان به توسعه یافتگی دست یافت.

وی با تاکید بر عدم جدایی صنعت و کشاورزی و با اشاره به توفیقات بخش سلولزی طی سال های اخیر،متذکر شد”گیلان دارای سه میلیون نفر جمعیت شناور بوده ،تصریح کرد: ما نیازمند آنیم که مدیران ارشد و برنامه ریز در کشور هستیم

این مسئول ،ابراز کرد:حاکمیت به دنبال آرامش, آسایش و جلب رضایتمندی است،ضمن این که گیلان در حمل و نقل استانی منحصر به فرد است و این استان می تواند برای ۷ الی ۸ استان دیگر استان معین باشد،ضمن این که در ۴ سال گذشته بیش از ۸۷ درصد زمان که شرایط بهبود کسب و کار بود, گیلان حائز رتبه اول بود.

معاون توسعه , مدیریت منابع و امور استانهای وزارت صنعت, معدن و تجارت هم در این مراسم طی سخنانی با اشاره نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری به نام سال افتصاد مقاومتی،اظهار کرد: اشتغال و تولید نوک سازمان صنعت معدن و تجارت است و ۴۰ درصد تامین اشتغال کشور برعهده این وزارت خانه است.

محمدرضا فیاض وجود جمعیت شناور در استان را ظرفیتی بی دیل ارزیابی کرد و گفت: شاید در کل کشور دو الی سه استان شرایطی مثل گیلان را داشته باشد.لذا شایسته است تا عشری از اعشار این جمعیت در استان سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به ورود ۶ هزار طرح نیمه تمام در چرخه تولید در امسال،اذعان کرد: باید در یک برنامه ریزی منسجم و رها کردن مشکلات گذشته امکاناتی برای رفع مشکلات این حوزه گام هایی برداشته بشود.

عضو شورای معاونین وزارت صنعت،معدن و تجارت با اشاره به سابقه کاری فرهاد دلق پوش به عنوان نماینده اسبق مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی،خاطر نشان کرد: امسال بخش دوم طرح مربوط به رسیدگی واحدهای کوچک در برنامه کاری قرار دارد سال گذشته ۲۴ هزار واحد صنعتی با اعتبار بخشی ۱۷ هزار میلیارد تومانی تحت پوشش این طرح قرار گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان هم طی سخنانی این استان را دروازه ورود سرمایه گذاران اروپا  ذکر کرد و افزود: برای ورود سرمایه گذار در گیلان فرش قرمز پهن خواهیم کرد و در حوزه صنعت معدن و تجارت استانی معروف خواهیم شد.

فرهاد دلق پوش با تاکید بر ضرورت تحکیم روابط انسانی خاطرنشان کرد: با شفاف سازی, راستی آزمایی, قانونمداری و صداقت همه موانع در زمینه اشتغال استان را برطرف خواهیم کرد.

پایان پیام

 

اشتراک این خبر در :