کاشف اسرار-مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در دیدار با رئیس دانشگاه گیلان از کمبود نیروی انسانی در بخش های گوناگون و تخصصی این دستگاه اجرائی خبر داد

به گزارش کاشف اسرار ژاله حساس خواه امروز در دیدار با”احمد رضی”با اشاره به حوزه فعالیت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی که در اساس نامه سازمانی در بخش های علمی، پژوهشی، خدماتی و حاکمیتی تعیین شده است ، حوزه کاری مشترک میان سازمان با دانشگاه را بسیار زیاد عنوان کرد .

وی با اشاره به جایگاه مهم اسناد گذشته در تبیین نقشه راه برای آیندگان راه اندازی دانشکده مطالعات اسنادی و اطلاعات کتابخانه ای را مهترین کار مشترک سازمان با دانشگاه گیلان دانست .

این مسئول از کمبود نیروی انسانی در بخش های گوناگون و تخصصی سازمان تحت مدیریت خویش خبر داد و ابراز کرد: با راه اندازی این دانشکده می توان علاوه بر ایجاد حس علم آموزی در حوزه اسناد و اطلاعات کتابخانه ای با تربیت نیروهای مختصص مشکلات مربوط کمبود نیروی انسانی را نیز بر طرف کرد .

حساس خواه انجام کارهای پژوهشی در قالب پایان نامه های علمی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با استفاده از گنجینه عظیم اسناد و کتب موجود در حافظه کتابخانه ملی ، برگزاری نمایشگاه اسناد و عکس های قدیمی و برگزاری همایش های علمی را از رئوس همکاری های مشترک بین سازمان و دانشگاه گیلان بیان کرد.

وی تصریح کرد : با توجه به همکاری خوب مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان و پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان در آینده نزدیک شاهد انجام فعالیت های پژوهشی مشترک مورد بین دو مجموعه خواهیم بود.

این مدیر در ادامه به نقش تاثیرگذار انتشارات دانشگاه در زمینه چاپ آثار پژوهشی سازمان در قالب مجموعه خاطرات چهره های شاخص گذشته گیلان بر اساس اسناد موجود اشاره کرد و انتشار این مجموعه ها را سبب شناخت بیشتر جامعه با رویدادها و احوالات گذشتگان استان و آشنایی بیشتر نسل جوان با جایگاه ویژه اسناد و اهمیت حفاظت از آنها دانست.

رئیس دانشگاه گیلان نیز در این دیدار با ابراز مسرت از انتصاب “حساس خواه”حضور چهره های دانشگاهی در راس سازمان های علمی ، پژوهشی را سبب بالندگی این مجموعه ها ارزیابی کرد.

رضی با اعلام آمادگی کامل دانشگاه گیلان در راستای همکاری ویژه با مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان به امضاء تفاهم نامه ای فی ما بین دانشگاه و ریاست سابق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشاره کرد.

وی تصریح کرد : با حضور”حساس خواه” و شناخت از روحیه فعال وی به عنوان فردی موثر از اعضای هیئت علمی ، دانشگاه حاضر خواهد بود در قالب تبصره های متمم به مفاد این تفاهم نامه حوزه فعالیت های مشترک را افزایش دهد.

این مسئول همچنین به اعلام آمادگی دانشگاه در اولین قدم با برگزاری کارگاه های مطالعات اسنادی با حضور اعضای هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دانشگاه گیلان اشاره کرد.

رضی اعتقاد دارد: در این کارگاه ها می توان با معرفی سایت سازمان به شرکت کنندگان دروازه ورود به گنجینه بزرگ منابع علمی کتابخانه ملی را به شرکت کنندگان در کارگاه که غالباً از پژوهندگان علم هستند ،معرفی کرد.

اشتراک این خبر در :