کاشف اسرار-مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۳ هزار زائر خارجی از مرز آستارا وارد استان شده است پیش‌ بینی کرد با نزدیک شدن به روز اربعین حسینی این آمار به ۱۰ هزار نفر افزایش یابد.

به گزارش کاشف اسرار،ستار علیزاده در بازدید از موکب برپا شده در بقعه متبرکه امام زادگان ابراهیم و قاسم (ع)آستارا با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار کرد: استان گیلان در راستای برگزاری مراسم عظیم اربعین حسینی از زائران کربلا پذیرایی می‌کند.

 وی با بیان اینکه اربعین حسینی نمادی از عشق و ارادت مردم به اسلام و اهل بیت(ع) است ،متذکر شد: استان گیلان همه ساله در آستانه اربعین حسینی میزبان زائران غیرایرانی است.

این مسئول،ابراز کرد: زائران غیر ایرانی اربعین حسینی همه ساله از کشور جمهوری آذربایجان و مناطق قفقاز از مسیر گیلان راهی کربلای معلی می‌شوند  و پذیرایی از این زائران با مشارکت اوقاف استان و کمک‌های و نذور مردمی صورت می پذیرد.

 علی زاده با اشاره به این که در مسیر حرکت زائران اربعین حسینی در گیلان بیش از ۵۰ بقعه متبرکه آماده پذیرایی از زائران است افزود: اوقاف و امور خیریه استان تلاش ویژه‌ای در راستای پذیرایی مطلوب از زائران اربعین حسینی دارد.

وی از برپایی سه موکب در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: سه موکب در امام زاده حمزه (ع) لوشان، امام زاده هاشم (ع) رشت و امام زاده قاسم و ابراهیم(ع) آستارا آماده خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان این که تاکنون بیش از ۳ هزار زائر خارجی از مرز آستارا وارد استان شده است پیش‌ بینی کرد با نزدیک شدن به روز اربعین حسینی این آمار به ۱۰ هزار نفر افزایش یابد.

علیزاده با اشاره به ضرورت فراهم کردن امکانات و تجهیزات برای زائران اربعین حسینی خاطرنشان کرد: توجه به امکانات رفاهی، حمل و نقل و احترام به زائران اربعین حسینی باید به‌طور ویژه مدنظر قرار گیرد.

وی همایش پیاده‌ روی اربعین حسینی را نمادی از ارادت شیعیان به امامت و ولایت عنوان کرد و افزود: باید به وسیله این همایش عظیم، فرهنگ عاشورا  را به تمامی جوامع جهانی صادر کنیم.

منبع:سایت اوقاف استان

پایان پیام

اشتراک این خبر در :