کاشف اسرار-شهردار رشت،گفت: بحث خوراک و خوراک شناسی یکی از مولفه های هفت گانه شبکه شهرهای خلاق یونسکو بوده و رشت به عنوان اولین و تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو معرفی شده و یکی از شهرهای خوشمزه دنیا است

به گزارش کاشف اسرار،مسعود نصرتی قزوینی نژاد در دومین جشنواره گردشگری خوراک طی سخنانی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب و سایر برگزار کنندگان و میهمانان جشنواره اظهار کرد: بحث خوراک و خوراک شناسی یکی از مولفه های هفت گانه شبکه شهرهای خلاق یونسکو بوده است.

تاکید دکتر نصرتی بر ضرورت حضور رشت در جشنواره های ملی و بین المللی خوراک شناسی

وی خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۶ شهر در سطح بین المللی به شبکه شهر های خلاق خوراک شناسی یونسکو پیوسته اند و رشت به عنوان اولین و تنها شهر خلاق خوراک شناسی ایران در یونسکو معرفی شده و یکی از شهرهای خوشمزه دنیا است.

این مسئول با تاکید بر ضرورت حضور رشت در جشنواره های ملی و بین المللی خوراک شناسی برای حفظ برند شهر خلاق خوراک شناسی، در ادامه جشنواره با اهدای تندیس به داوران و برگزیدگان این جشنواره به نمایندگی از رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو از تمامی کسانی که در برپایی این مراسم زحمت کشیدند تقدیر و تشکر کرد.

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه و شهرداری رشت، گامی موثر در پیشبرد اهداف گردشگری خوراک

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهذان غرب در این مراسم طی سخنانی،اظهار کرد: دانشگاه باید ارتباط خود را با صنعت در رشته های مختلف کسب و کار حفظ نماید و با تلاش و کوشش هر روز گام های موثرتری در این راه بردارد.

پروین داد اندیش در ادامه از داوران و تمامی دست اندر کاران برپایی این جشنواره تقدیر و تشکر کرد و افزود: برگزاری این نوع مسابقات و جشنواره ها باعث آشنایی مردم با این صنعت و ظرفیت های آن خواهد شد.

وی در ادامه امضای تفاهم نامه بین دانشگاه و شهرداری رشت را گامی موثر در شناسایی و پیشبرد اهداف صنعت گردشگری خصوصاً گردشگری خوراک دانست.

این جشنواره با حضور دکتر نصرتی شهردار رشت، دکتر داداندیش رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، دکتر بای سلامی، دکتر فیروزکوهی، دکتر رحیمی و جمعی از مسئولین مربوطه برگزار شد.منبع:سایت شهرداری رشت،

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :