کاشف اسرار-طرح شب های روشن رشت در واپسین روزهای اسفندماه سال گذشته با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری-استاندار گیلان،تعدادی از مقامات استانی و شهرستانی،اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار،اصحاب رسانه و شهروندان در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی شهر افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،با فاصله زمانی کوتاه زمانی از افتتاح این طرح،فاطمه شیرزاد و محمد حسن علی پور کسبخی به عنوان دو عضو شورای اسلامی شهر و نیز “حمید رضا آزمون”به بیان انتقادات از برنامه های شب های روشن رشت در کمیسیون فرهنگی پارلمان شهری پرداختند و طی روزهای بعد”آزمون”به دلایل نامعلوم از سرپرستی معاونت فرهنگی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری کنار گذاشته شد.

شهردار غیر بومی رشت برای اجرای این طرح به دفاع سرسختانه از برنامه های شب های روشن پرداخت به طوری که به طور نمونه در بهار امسال”محمد پورناصرانی”که سرپرستی معاونت معماری و شهرسازی شهرداری را بر عهده دارد به سمت نماینده ویژه شهردار در طرح شب های روشن منصوب کرد.

از زمان افتتاح برنامه مورد بحث تا کنون برنامه های متنوعی پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در پیاده راه فرهنگی هسته مرکزی شهر اجرا شده و به طور نمونه می توان به برگزاری جشن ولادت امام علی(ع)و برگزاری برگزاری مراسم آئینی از ساعت ۲۲ در ایام نوروز و نیز مسابقات جام ستارگان کاراته استان طی روزهای گذشته،اشاره کرد.

مردم با اجرای برخی برنامه های فرهنگی،اجتماعی و مذهبی پس از اقامه نماز مغرب و عشاء نشاط پیدا می کردند و حتی با جمعیتی وصف ناپذیر به تماشای مسابقه فوتبال جام جهانی  و بین تیم های ایران و مراکش در روزهای گذشته نشستند و  علاوه بر آن برخی از رسانه ها از عدم حضور شهردار رشت در این برنامه مطالبی را منتشر کردند.

رسانه های منتقد به انتشار مطالب انتقادی در این باره بسنده نکردند و حتی در نشست خبری شهردار روز دوشنبه جاری به طرح سئوال در این باره پرداختند و از”مسعود نصرتی قزوینی نژاد”این گونه پاسخ شنیدند:”

“کسی از اصحاب رسانه از شهردار نپرسید که شما در آن زمان کجا بودید و یا اینکه چه کسی مجوز برپایی نمایش این مسابقه را از شورای تامین و استاندار و فرماندار گرفته است؟ ما نامه ای جلوتر از مابقی شهرداری ها برای نمایش مسابقه فوتبال در میدان اصلی شهر تهیه کردیم . در دیگر شهرها چون تهران مخالفت کردند و در پی تماس حضوری با استاندار موافقت برگزاری و نمایش این مسابقه در میدان شهر را گرفت”.

با فاصله کمتر از یک روز از زمان طرح این سخنان توسط شهردار رشت،رییس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی زیر مجموعه این نهاد عمومی غیر دولتی که طبق بند ۵ ماده ۴ اساس نامه سازمان یاد شده وظیفه ایجاد نشاط بین شهروندان را بر عهده دارد، با انتشار مطلبی در برخی از رسانه ها آب پاکی را درباره عدم نمایش مسابقه فوتبال بین تیم های فوتبال ایران و اسپانیا که تا لحظاتی دیگر به صورت زنده از طریق تلویزیون و…پخش می شود ،ریخت.

اینک سئوال می شود آیا کشتی شب های روشن رشت استاندار گیلان که مورد حمایت ویژه شهردار قرار گرفت با بیان عدم  نمایش مسابقه بین تیم های ایران و اسپانیا توسط”علیرضا حسنی لفمجانی “در ۳۰ خرداد به گل نشست و از فردا به حرکت در می آید؟آیا مخالفتی برای نمایش صورت گرفته است؟دلایل عدم نمایش با مستندات اعلام کنند.

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :