کاشف اسرار-مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان،گفت:در راستای اجرای طرح نظام ارجاع داخلی پزشکان مدیریت درمان گیلان بیش از ۵٨هزار پرونده بیماران مزمن الکترونیکی تشکیل و نزدیک به ١٠هزار بیمار ویزیت شده در سطح مراکز ملکی را به مراکز تخصصی تامین اجتماعی استان ارجاع داده شد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد حسین شهدی نژاد لنگرودی امروز با اعلام این خبر اظهار کرد:در اجرای طرح نظام ارجاع داخلی ١٠۵ پزشک عمومی و متخصص مشارکت داشته اند که تا پایان تیرماه سالجاری پزشکان متخصص نزدیک به ٣٢٠٠ پرونده الکترونیکی و پزشکان عمومی حدود ۵۵هزار پرونده الکترونیکی بیماران مزمن را تشکیل دادند.

وی با اشاره به تفکیک پرونده های مزمن الکترونیکی،خاطر نشان کرد : بیماران مبتلا به دیابت ٢٨هزار پرونده الکترونیکی ، بیماران مبتلا به پرفشاری خون نزدیک به ۴٠هزار پرونده الکترونیکی ، بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی نزدیک به ١٢ هزار پرونده الکترونیکی و برای مبتلایان به بیماری های اعصاب و روان بیش از ۴هزار پرونده الکترونیکی تشکیل شد.

به گفته این مسئول،تعداد بیماران ارجاع داده شده در چهارماهه ابتدای سالجاری در قالب طرح نظام ارجاع داخلی به مراکز تخصصی تامین اجتماعی در استان نزدیک به١٠ هزار مورد بوده و بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ بیمار مزمن که حدود ۴٠درصد از بیماران ارجاع شده را شامل می شود توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص در مراکز تخصصی تامین اجتماعی  ویزیت شده اند.

شهدی نژاد لنگرودی،همچنین بیشترین ارجاعات ویزیت شده در بین گروه های تخصصی را متخصصین داخلی ،نورولوژی ،جراحی اعصاب و ارتوپدی بیان کرد./منبع:سایت مدیریت درمان استان

پایان پیام

 

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :