کاشف اسرار-مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان،با بیان این که ارتباط بسیار خوبی را با سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برقرار کرده ایم،گفت:با توجه به نزدیکی بندر آستارا به کشورهای حاشیه دریای خزر و علی الخصوص بنادر جمهوری آذربایجان می‌توانیم تا حدود زیادی به حوزه اقتصادی و حمل و نقل بین دو کشور رونق ببخشیم.

به گزارش کاشف اسرار،حسین چراغی امروز در جریان بازدید مدیر بنادر جمهوری آذربایجان از بندر آستارا ،اظهار کرد: دیدار و بازدید امروز نشان‌دهنده تعامل و همکاری تنگاتنگ دو کشور ایران و آذربایجان است که امیدواریم این همکاری هچنان مستمر بوده و ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل کریدور شمال و جنوب شاهد توسعه اقتصادی منطقه و کشور خواهیم بود اعلام کرد: بارانداز ریلی آستارا و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از پتانسیل‌های ممتاز این شهرستان است که بایستی از این امتیاز به‌نحو احسن استفاده کرد.

این مسئول با بیان اینکه ارتباط بسیار خوبی را با سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری آذربایجان برقرار کرده ایم،افزود: با توجه به نزدیکی بندر آستارا به کشورهای حاشیه دریای خزر و علی الخصوص بنادر جمهوری آذربایجان می‌توانیم تا حدود زیادی به حوزه اقتصادی و حمل و نقل بین دو کشور رونق ببخشیم.

چراغی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا یکی از بنادر مهم در حوزه صادرات و واردات کالاهای مختلف است گفت: با توجه به اینکه بندر آستارا محل تلاقی دو قاره و کریدورهای مختلف حمل و نقل است در آینده نزدیک می‌تواند نقش راهبردی مهمی در منطقه داشته باشد.

وی با بیان اینکه روابط ایران با جمهوری آذربایجان در حوزه بندری و دریایی روز به روز در حال افزایش است خاطرنشان کرد: در راستای افزایش توسعه مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی میان دو کشور با تمام توان تلاش خواهیم کرد./سایت اداره کل

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :