کاشف اسرار-معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان،گفت:به همت تیم های نظارتی دانشگاه علوم پزشکی استان، یک مرکز درمانی متخلف در رشت که پزشک عمومی شاغل در آن، مبادرت به اعمال جراحی زیبایی و غیر متعارف می نمود، تا اطلاع ثانوی تعطیل پلمپ شد.

به گزارش کاشف اسرار، اسماعیل نور صالحی امروز با اعلام این خبر در تبیین چگونگی شناسایی و تعطیل کردن این مرکز درمانی غیر مجاز،اظهار کرد: : در پی بازدیدهای میدانی کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شکایات مردمی، مشخص شد یک پزشک عمومی با راه اندازی مرکز زیبایی غیر مجاز در رشت و انجام اعمال جراحی زیبایی و دخالت در کارهای تخصصی پزشکی با استفاده از دستگاه های پیشرفته که نیاز به مجوز خاص دارند، سلامت شهروندان را به خطر می انداخت.

وی ادامه داد: در هفته های گذشته بخشی از این مرکز درمانی که دستگاه های مذکور در آن استقرار داشتند، با هماهنگی سازمان تعزیرات حکومتی پلمپ شد و پرونده این پزشک خاطی به محاکم قضایی ارجاع شد.

این مسئول،خاطر نشان کرد: در حالی که هنوز تکلیف این پزشک خاطی در محاکم قضایی مشخص نشده بود و پرونده وی در حال رسیدگی بود، با شکایت مردمی باخبر شدیم نامبرده مجدداً در حال فعالیت و انجام اعمال جراحی در بخش های دیگر این مرکز است که پیش از ظهر امروز با حضور کارشناسان نظارتی دانشگاه، این مرکز درمانی به طور کامل تعطیل و تمامی ملزومات آن ضبط شد و پزشک نامبرده به جریمه نقدی محکوم شد.

نور صالحی، تصریح کرد: بر اساس آیین نامه های وزارت بهداشت، استفاده از هر گونه تجهیزات و دستگاه های غیر متعارف درمانی در مطب پزشکان ممنوع بوده و هیچ کس نمی تواند بدون داشتن تخصص و مجوزهای قانونی از این دستگاه ها برای درمان بیماران استفاده کند.

وی، از مردم خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی درمانی، سریعاً موضوع را به سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند و یا به صورت حضوری موضوع را به کارشناسان نظارت بر درمان دانشگاه گزارش دهند./منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)

اشتراک این خبر در :