کاشف اسرار-رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت اظهار کرد: جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی ویترین فعالیتهای مدیریت شهری رشت در چهلمین بهار انقلاب است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت شهرداری رشت،علی رضا حسنی لفمجانی با بیان مطلب فوق افزود: فرهنگ و هنر از دیرباز در خدمت اشاعه فرهنگ انقلاب و ترویج ارزشهای آن بوده و اکنون که در چهلمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم، این مقوله مقدس بیشترین تأثیر گذاری را در نهادینه کردن جنبه‌ های مختلف انقلاب اسلامی دارد.

وی با بیان اینکه بی شک هنر و هنرمند در بالندگی این جریان نقش بسزایی دارند، به نقش مهم هنر در شکل‌ گیری اندیشه‌ ها اشاره و اظهار کرد: هنر می‌تواند زمینه‌ ساز شکل ‌گیری اندیشه ‌های بزرگ در هر جامعه ‌ای شود.

این مسئول با بیان اینکه با زبان هنر میتوان اندیشه ‌ها و آرمان ‌های انقلاب اسلامی ایران را در جامعه به نمایش گذاشت، گفت: هنرمندان ما در چهل سال گذشته با ارائه طرحهای خود، نقش مهمی در اشاعه آرمانهای انقلاب اسلامی ایران ایفا کرده‌ اند.

حسنی لفمجانی تأکید کرد: هنرمندان بارها حوادث و حماسه‌ های مختلف انقلاب و دوران دفاع مقدس را به تصویر کشیده و به نسل آینده انتقال داده ‌اند.

وی با اشاره به برنامه ‌های مختلف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در چهلمین سال پیروزی انقلاب، گفت: برنامه ‌های گسترده ‌ای در بخشهای مختلف چه به ‌صورت مستقل و چه با مشارکت سازمانها و نهادها در حال انجام است که جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی که با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در حال برگزاری است به نوعی ویترین فعالیتهای سازمان در این مقوله است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت ویژگی بارز این جشنواره را تولیدی بودن آن دانست و عنوان کرد: ۴۰ اثر در زمینه پوستر، ۵ اثر در زمینه فیلم و نما هنگ، ۴۰ اثر در زمینه شعر و ۱۰ اثر در زمینه موسیقی در این جشنواره تولید شده است.

به گفته حسنی لفمجانی،جشنواره فرهنگی هنری انقلاب اسلامی گیلان، با هدف بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پاسداشت و انتقال فرهنگ انقلابی به نسل حاضر در بخشهای قرآنی، موسیقی، فیلم، نماهنگ، عکس، شعر، پوستر، شبهای خاطره، تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب و بخش شهرستانی برگزار می شود.

وی ادامه داد:این جشنواره از آذر لغایت بهمن ‌ماه سال جاری به همت اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در گیلان برگزار می‌شود.

 

اشتراک این خبر در :