کاشف اسرار-هم زمان با چهارمین روز از دهه فجر و با حضور فرماندار و معاون برنامه ریزی و امور عمرانی شهرستان رشت،ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان در شهر رشت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت در جریان افتتاح این ساختمان طی سخنانی،اظهار کرد:سازمان اوقاف و امور خیریه با اهتمام ویژه، تمامی ظرفیت‌های موقوفات و بقاع خود را در جهت تحقق بخشیدن به اهداف عالیه نظام از جمله در امر تربیت قاریان و حافظان به کار گرفته است و مراکز مختلفی در سراسر کشور کار آموزش به ویژه حفظ قرآن را آغاز کردند.

  حمید کریمی چافوچائی،خاطر نشان کرد: با توجه به عدم وجود امکانات آموزشی یکسان در شهرستان‌ها، اداره امور قرآنی سازمان اوقاف تصمیم گرفت با تاسیس و راه اندازی مرکز آموزش مجازی قرآن کریم، گامی در جهت توسعه کمی و کیفی فرهنگ قرآنی در استان‌ها بردارد.

این مسئول با اشاره به افتتاح ساختمان جدید مرکز حفظ مجازی قرآن کریم در رشت، گفت: این مرکز از سال ۱۳۹۵ در بقعه آقا سید محمد آخوند مزار آستانه اشرفیه با تعداد معدودی قرآن آموز و دو کارشناس شروع به کار کرد اما از سال ۹۶ به مرکز استان و در اداره اوقاف رشت، جوار بقعه متبرکه دانای علی منتقل شد.

کریمی چافوچائی،ابراز کرد:در این مرکز اکنون چهار کارشناس خواهر و دو کارشناس برادر که همگی حافظ کل قرآن کریم بوده، با حدود ۵۱۰ قرآن آموز متناوب و ۱۴۰ قرآن آموز مستمر در حال فعالیت آموزش حفظ قرآن کریم از طریق تلفن هستند.

وی ایجاد شبکه غیرحضوری آموزش روخوانی، تجوید، حفظ، تفسیر، و مشاوره در کشور و زمینه سازی جهت دسترسی آسان به کلاس‌های آموزشی، مشاوره، آزمون را از اهداف راه اندازی مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان برشمرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رشت با تاکید بر این که با راه اندازی این مرکز، محدودیت‌های زمانی و مکانی از آموزش قرآن کریم رفع خواهد شد،
  بهره گیری از فناوری نوین در جهت ترویج امر آموزش قرآن کریم و استفاده از کارشناسان مجرب و توانمند در زمینه آموزش‌های قرآنی را از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز ذکر کرد.

کریمی چافوچائی با تصریح بر این که با این نوع آموزش قرآن کریم، فرایند آموزش و یادگیری قرآن بوسیله ایجاد بسترهای نوین آموزشی آسان می‌شود،
  مرکز حفظ مجازی قرآن کریم، زمینه ساز ایجاد ارتباط تلفنی، مکاتبه‌ای، اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه جهت آموزش قرآن خواهد بود.

وی درباره شرایط ثبت نام در دوره‌های مرکز حفظ مجازی قرآن کریم گیلان، گفت: نام علاقه مندان پس از ثبت نام در سایت www.quranhefz.ir وارد لیست انتظار شده و پس از چند روز از طرف مرکز با متقاضی تماس و زمان کلاس و برنامه آموزشی به او اطلاع رسانی می شود.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :