کاشف اسرار-هم زمان با چهارمین روز از دهه فجر در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور فرماندار و تعدادی از اعضای ستاد گرامی داشت دهه فجر شهرستان رشت از مرکز جامع اهدای خون زنده یاد سید نورالدین مستشاری  در اداره کل انتقال خون استان در شهر رشت افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار مدیرکل انتقال خون گیلان طی سخنانی در مراسم افتتاح مرکز جامع اهدای خون یاد شده،اظهار کرد: این مرکز با کمک مالی خیر گیلانی زنده یاد دکتر سیدنورالدین مستشاری اولین مدیرانتقال خون گیلان شروع در ماه سال جاری شروع به احداث شد.

احمد مرادی توت کله ،خاطر نشان کرد:با حمایت و ارسال تجهیزات جدید اهدای خون توسط سازمان انتقال خون کشور همزمان با چله انقلاب افتتاح و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه خیر گیلانی ۱۵۰ میلیون تومان برای راه اندازی مرکز جامع اهدای خون کمک کرده است،متذکر شد: سازمان انتقال خون کشور نیز تجهیزات اهدای خون را که ۷۰۰ میلیون تومان تخمین زده شده به این مرکز اختصاص داده است.

وی خاطر نشان کرد: مرکز جامع اهدای خون، مکانی برای خون گیری و اهدا پلاکت فرزیس آقایان و بانوان در فضایی اختصاصی و مشخص است.

این مسئول هم چنین خبر از احداث مکانی جدید و تخصصی اهدا پلاسما در آینده داد و ابراز کرد : راه اندازی سردخانه نگهداری فرآورده های پلاسمایی شرق گیلان در پایگاه انتقال خون شهرستان لاهیجان درصبح روز چهارشنبه ۱۷ بهمن از دیگر برنامه های دهه فجر انتقال خون است.

مرادی توت کله،ادامه داد: تابلو سردرب مرکز جامع اهدای خون مجهز به فناوری ” فیلم واقعیت افزوده “می باشد که با اسکن بارکد نصب شده فیلمهایی که در راستای فرهنگ سازی اهدای خون و پلاکت در آن بارگذاری شده است نمایش داده می شود.

 

اشتراک این خبر در :