کاشف اسرار-نخستین پارک بانوان شهر لاهیجان به همت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و شهردار لاهیجان احداث،و در ششمین روز دهه‌ فجر انقلاب اسلامی و همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با قیام ملت و به رهبری امام خمینی(ره) توسط فرماندار ،شهردار و اعضای شورای شهر لاهیجان و تعداد زیادی از بانوان شهرستان لاهیجان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار در این مراسم که تعدادی از روسای ادارات شهرستان لاهیجان و شهروندان حضور داشتند پس از تجهیز، نوسازی و توسعه، این پارک مورد بهره‌برداری و در اختیار بانوان شهرستان لاهیجان قرار گرفت.

پس از تلاوت آیاتی از کلام‌ الله مجید و نواختن سرود ملی جمهوری اسلامی توسط گروه موزیک شهرداری لاهیجان،شهردار این شهر روند احداث پارک بانوان لاهیجان را برای مدعوین تشریح کرد.

مسعود کاظمی لیچائی ضمن تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به عموم شهروندان و تشکر از استاندار گیلان به دلیل انتصاب “سید اسماعیل میر غضنفری”به عنوان فرماندار لاهیجان،ابراز امیدواری کرد همدلی در بین دستگاههای اجرایی و نظارتی باعث شود این شهر با سرعت بیشتری به سوی اهدافی که برای مردم رفاه افزون تری ایجاد می نماید، نیل پیدا کند.

وی در تبیین چگونگی روند ساخت پارک بانوان لاهیجان،خاطر نشان کرد:این پارک با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۱۵۰ملیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری لاهیجان توسعه و بازسازی شده و با توجه به اینکه در دهه فاطمیه (س) قرار داریم به مادران شهید شهرستان تقدیم می کنیم.

این مسئول ابراز کرد: این نخستین پارک بانوان شهرستان است که شامل زمین ورزشی بسکتبال،یوگا،شطرنج،پینگ پونگ و ورزش های همگانی و رزمی ، پیست دوچرخه سواری و فضای بازی کودکان است و در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۲۸ متر مربع احداث شده است.

کاظمی لیچائی،اضافه کرد:این نخستین پارک بانوان شهرستان است که شامل زمین ورزشی بسکتبال،یوگا،شطرنج،پینگ پونگ و ورزش های همگانی و رزمی ، پیست دوچرخه سواری و فضای بازی کودکان است و در زمینی به مساحت پنج هزار و ۶۲۸ متر مربع احداث شده است.

وی با بیان این که دهه مبارک فجر سال جاری متفاوت تر از سالهای گذشته است و مردم لاهیجان پس از ۲۲ سال انتظار به حق واقعی خود برای بازگشایی جزیره استخر رسیدند،از افتتاح این جزیره در ساعت ۱۷:۳۰ روز ۲۱ بهمن امسال خبر داد.

شهردار لاهیجان،متذکر شد:جزیره در شب ۲۲ بهمن بازگشایی خواهد شد و این حق مردم به مردم باز خواهد گشت و این مهم تنها با حمایت اعضای شورای تامین و همدلی ویژه اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان به انجام رسید.

فرماندار  لاهیجان هم در این مراسم  طی سخنانی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت ایام فاطمیه(س)،یکی از وظایف حاکمیت و دولت را ایجاد فضا و زمینه نشاط در جامعه دانست و  اظهار کرد:باتوجه به رویکرد دولت و نظام به خانواده ها و مادران و بانوان،ایجاد فضاهایی در این زمینه از اهمیت برخوردار است.

 

وی در پایان از زحمات شهردار لاهیجان و اعضای شورای شهر و نیز پرسنل شهرداری  در راه‌اندازی نخستین پارک بانوان در یکی از بهترین نقاط این شهر تقدیر و تشکر کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر لاهیجان هم  طی سخنانی در مراسم افتتاح پارک به نمایندگی از اعضای شورای اسلامی شهر چهل سالگی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افتتاح این پارک را که یکی از قول های اعضای شورای اسلامی شهر به بانوان این شهر عنوان کرد.

جواد تمیزکار  با بیان اینکه امیدواریم این پارک به مکانی آرامش برای بانوان تبدیل شود،تاکید کرد: در نظر داریم با تدابیر لازم زمانی را به صورت اختصاصی برای استفاده بانوان از جزیره فراهم کنیم و همه این ها برکات خون شهدا و انقلاب اسلامی است.

این پارک  توسط خواهر یک شهید افتتاح و فرماندار،شهردار،رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران دستگاههای اجرایی و تعدادی از اصحاب رسانه از بخش های مختلف این پارک بازدید کردند.ضمن این که برپایی نمایشگاه صنایع دستی،غذا، معرفی انواع دمنوش و چای ،ایستگاههای ورزش،دارت ،دوچرخه سواری از دیگر برنامه های افتتاح پارک بانوان بود.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :