کاشف اسرار-به دنبال پذیرش استعفای “مسعود نصرتی قزوینی نژاد” از سمت شهرداری رشت در یکم مرداد ماه امسال ،شورای اسلامی شهر تاکنون دو عضو پارلمان شهری را برای تصدی این سمت انتخاب کرد که با مخالفت وزارت کشور روبرو شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،ائتلاف ۶ نفره شورای اسلامی شهر در برگیرنده :”احمد رمضان پور نرگسی،محمد حسن علی پور کسبخی،فرهام زاهد آجی بوزایه،اسماعیل حاجی پور،محمد تقی عبداللهی و حجت جذب تاکنون از بین خود نسبت به معرفی جذب و عبداللهی برای تصدی سمت مذکور انتخاب کردند ولی موفق به کسب حکم برای هم تیمی های خویش نشدند.

بنا به شنیده ها که در دست بررسی می باشد و محرز نشده است این عضو شورای اسلامی شهر در سال گذشته نسبت به معرفی :”مهناز استقامتی”و حامد اخوان”به عنوان زوج و جهت تصدی پست معاونت شهردار این شهر مبادرت کرده که این موضوع به صورت تلویحی توسط “رمضان پور نرگسی”زمان برگزاری نشست خبری اسفند ماه سال گذشته تائید شد.

وی در این باره اظهار کرد:” در ابتدا پس از انتخاب شهردار، اعضای شورا فقط از شهردار خواستند که مدیران و معاونین را هرچه سریعتر انتخاب کند و هیچ کدام فردی را به زور به شهردار تحمیل نکردند اما به این نتیجه رسیدیم که نیروهای متخصص و با تجربه‌ای که در شهرداری هستند به شهردار معرفی کنیم”.

منتخب اول شورای اسلامی شهر رشت،هم چنین یکی از اعضای خوش اقبال پارلمان شهری محسوب می شود که با آغاز به کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ،”میر حسین خوشحال شاقاجی”و”حسین صومی”که اولی به عنوان”راننده”و دومی”سرنشین”هنگام تردد با خودروی سواری و یا حضور در جلسات بارها دیده شدند توانستند به عنوان مشاور عقد قرارداد با شهرداری بکنند.

رمضان پور نرگسی علی رغم این که از زمان آغاز به کار شورای اسلامی شهر با رای بالا توانست به عنوان منتخب نخست به پارلمان شهری راه یابد ولی متاسفانه تاکنون از راه یابی به هیات رئیسه و یا تصدی ریاست یکی از کمیسیون ها و یا عضویت درآمدن در کمیسیون بودجه ناکام مانده است،به طوری که وی در اولین سال فعالیت کرسی ریاست شورا را به علوی باخت.

وی چنان از عدم تصدی پست هایی در هیات رئیسه یا یکی از ریاست کمیسیون های شورای اسلامی شهر رشت تلخ کام می باشد که در واکنش به مطلبی از سوی”محمد پور”،نوشت:”… بر مظلومیت تعداد اندک اعضای لیست امید در شورای شهر اشراف کامل داشته و این موضوع را لمس کرده اید و به عینه دیدید چه جفائی به هر ۳ نفر ما دربستن هیئت رئیسه سال اول و سال دوم شده بود. خاصه حذف هر سه نفر ما از حضور در راس کمیسیونهای سال دوم و عدم شایسته سالاری در این حوزه و بسیاری از موضوعات دیگر”.

،بنابراین احتمالآ بهترین اقدام جمع کردن ۵ نفر دیگر برای تشکیل ائتلاف اکثریت بوده و تشکیل ائتلاف مذکور سبب انتخاب “جذب”و”عبداللهی”برای تصدی پست شهرداری بوده ،لکن با مخالفت وزارت کشور مواجه شد.

این عضو شورای اسلامی شهر که احتمالآ تصور نمی کرد با انتخاب”عبداللهی”با مخالفت احتمالی وزارت کشور مواجه شد،علی رغم این که نیک می دانست”جذب”به علت نداشتن ۹ سال سابقه مدیریت میانی نمی تواند به سمت شهردار انتخاب بشود،به اتفاق ۵ عضو دیگر پارلمان شهری بر این انتخاب تاکید کردند ،النهایه با مخالفت وزارت کشور به دلیل نداشتن ۹ سال سابقه مدیریتی طبق آئین نامه هیات وزیران مواجه شد.

با توجه به این که رمضان پور نرگسی در برخی از سخنرانی های خویش به داشتن سوابق شهری،شهرستانی و ملی خویش اشاره می کند و به آن می نازد و خود را اصلاح طلب و دارای ارتباطات با برخی در سطح ملی معرفی نموده،آیا بهتر نبود در کنار اصرار بر انتخاب “جذب “از ظرفیت احتمالی خویش برای رایزنی با معاون اول رئیس جمهوری جهت اصلاح تبصره ۵ ماده ۳ هیات وزیران در مورد نحوه انتخاب شهرداران برای مراکز استانها و یا تسریع در تهیه و ابلاغ دستورالعمل معادل سازی سابقه فعالیت در بخش خصوصی توسط وزارت کشور با هماهنگی سازمان امور اداری و استخدامی کشور بهره می جست؟

وی بهتر از هر شخصی می داند تاکنون نتوانسته نسبت به دریافت حکم برای ۲ گزینه معرفی شده توسط ائتلاف اکثریت شورای اسلامی شهر مفتخر بشود و کامروا بشود،بنابراین این انتظار وجود دارد با توجه به این که”سیروس شفقی”تا سال گذشته به عنوان فرماندار رشت فعالیت داشته و با فضای مجموعه مدیریت شهری آشناست،ضمن این که فرمانداری شهرستانهای آستارا،رشت و کرج و حتی معاونت استانداری را بر عهده داشته است می تواند بهترین گزینه برای عبور از سد به حق وزارت کشور جهت تصدی پست شهرداری رشت باشد.

پایان پیام

اشتراک این خبر در :