کاشف اسرار- مدیر عامل شرکت گاز گیلان ،گفت:هم زمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، ۵۴ طرح گازرسانی شامل گازرسانی به ۲۳ روستا و ۳۱ واحد صنعتی در استان افتتاح می شود.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی گاز گیلان “حسین اکبر ” امروز با اعلام این خبر، اظهار کرد: برای گازرسانی به این پروژه ها بالغ بر ۱۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گفته وی، این ۲۳ روستا در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال و املش قرار دارند و برای گازرسانی به آنها ۱۶۸ کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و امکان بهره مندی  بیش از یک هزار و ۴۰۰ خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم گردیده است.

این مسئول،متذکر شد: با بهره مندی این تعداد خانوار از نعمت گاز در دهه مبارک فجر، تعداد خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی در گیلان به ۸۳۴ هزار خانوار و درصد بهره مندی خانوارهای گیلانی به ۹۸ درصد می رسد.

اکبر،با تاکید بر این که قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود،خاطر نشان کرد: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بالغ بر ۵۸۰ هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر عملیات شبکه گذاری به انجام رسیده است.

وی همچنین از گازرسانی به ۳۱ واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و ابراز کرد: برای گازرسانی به این صنایع بیش از 7 میلیارد ریال هزینه شده است.

این مسئول،تصریح کرد: شهرستان های رودبار، سیاهکل و رشت به ترتیب با ۸، ۶ و ۵ واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا می باشند و با افتتاح این طرح ها در دهه فجر امسال، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به ۵ هزار و ۳۷۱ مشترک افزایش می یابد.

اکبر،اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و ۵۰ هزار مشترک گاز شامل ۹۷۰ هزار مشترک خانگی،۷۳ هزار مشترک تجاری، بیش از ۵ هزار مشترک صنعتی، ۹۶ جایگاه CNG و ۳ نیروگاه وجود دارد.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص تلاش همه گروه ها، نهاد ها و سازمان ها در جهت عمران و آبادانی کشور ،اعتقاد دارد: نقش گاز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار برجسته و پررنگ است .

مدیرعامل شرکت گاز گیلان در پایان،گفت: شرکت گاز با گازرسانی گسترده به سراسر استان به ویژه واحد های صنعتی سبب رونق کسب و کار کارگاه های کوچک و افزایش میزان اشتغال شده است.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :