کاشف اسرار-انتخابات هیات مدیره اتحادیه صنفی خواروبار،سقط،لبنیات و چای خشک شهرستان رشت از ساعت ۸٫۳۰ تا ۱۷ امروز در مهدیه رشت برگزار شد ولی به دلیل شرکت ۶۲۲ نفر از دارندگان پروانه کسب به حد نصاب نرسید.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، برابر ماده ۲۲ قانون نظام صنفی؛ اتحادیه‌ها توسط هیأت مدیره منتخب اعضای اتحادیه اداره می‌شوند.‌تعداد اعضای این هیأت ،هفت نفر اصلی و سه نفر علی‌البدل برای اتحادیه‌های دارای‌بیش از هزار واحد صنفی عضو خواهد بود .

طبق تبصره ۳ ذیل این ماده، انتخابات اتحادیه‌ها در دور اول با حضور حداقل یک‌سوم اعضاء و در صورت عدم‌دستیابی به حد نصاب مذکور،در دور دوم با حضور حداقل یک‌چهارم اعضاء رسمیت می‌یابد.

در انتخابات روز جاری که با آرامش صورت گرفت؛روسای حوزه حراست و هم چنین رئیس اداره امور اصناف سازمان صمت گیلان،نماینده اداره نظارت بر اماکن فرماندهی نیروی انتظامی گیلان و نائب رئیس اول اتاق اصناف مرکز استان و تعدادی از کاندیداها حضور داشتند.

هم اکنون”محسن سماکچی”ریاست اتحادیه مذکور را بر عهده دارد و مشخص نیست چرا نام و نام خانوادگی وی در لیست کاندیداهای انتخابات اخیر هیات مدیره نشر نشده است! تمایلی برای ثبت نام نداشته و یا دلیل دیگری دارد؟

اسامی کاندیداهای هیات مدیره اتحادیه صنفی مذکور که در بر گیرنده؛ ۱۳ مرد و در بخش بازرسین ۳ نفر بوده که ۲ نفر مرد و ۱ تن زن بوده به شرح ذیل است:

هیات مدیره:محمد رضا امام دوست بجار گفشه،محمد حسین ثابت گل افزانی،علی رضا عبدالهی،غلام عباس یعقوب زاده برف جان،محمد پاداشت،مرتضی حسین زاده مقدم گورابی،حمید غم زه،عیسی پور ناصرانی،صلاح الدین سامع شهرستانی،مجتبی نور محمدی،مرتضی پور رسولی،سید هادی صلح ایمن و حمید رضا یکتائی.

بازرسین:حمید رضا بنده پور-مهناز حق بین پیش خانی و مجید حیدر زاد پهلویانی.

برای برگزاری انتخابات دو صندوق اخذ رای در نظر گرفته شد و مراتب به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کنندگان به حالت صورت جلسه تنظیم شد و به امضاء رسید.

بر اساس ماده ۱۵ آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی(موضوع تبصره ۳ ماده ۲۲ قانون نظام صنفی) ، انتخابات در دور اول با حضور حداقل یک سوم اعضا رسمیت می یابد . در صورت نرسیدن به حد نصاب، هیأت اجرایی مکلف است مطابق مفاد ماده ۱۱ این آیین نامه، نسبت به فراخوان و برگزاری انتخابات نوبت دوم با نصاب یک چهارم حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز اقدام کند.

در صورت عدم دستیابی به حد نصاب مذکور، رأی گیری برای آخرین مرتبه با نصاب یک چهارم تکرار می گردد. در صورت عدم دستیابی به حد نصاب لازم کمیسیون موظف است نسبت به ادغام اتحادیه اقدام کند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :