کاشف اسرار-مدیرعامل شرکت گاز گیلان،گفت:با اجرای موفقیت آمیز پروژه بند «ق» در گیلان و برخورداری گسترده مردم شریف استان از نعمت گاز طبیعی، شرکت گاز استان از سوی شرکت ملی گاز ایران به عنوان استان معین برای گازرسانی به شهرستان زابل انتخاب شد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از روابط عمومی گاز گیلان،”حسین اکبر”امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: قبل از اجرای پروژه های بند «ق»، ۱۲۹۱ روستا در گیلان برخوردار از گاز بودند ولی با برنامه ریزی مناسب و استفاده بهینه از طرح مذکور هم اکنون ۱ هزار و ۹۶۴ روستا و حدود ۳۰۰ هزار خانوار روستایی در استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

وی ادامه داد: با اجرای فاز های اول و دوم بند «ق» در گیلان بالغ بر ۶۷۳ روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و بیش از ۱۵۴ هزار مشترک جدید جذب گردید و هم اکنون فاز سوم این پروژه برای گازرسانی به ۹۵ روستای صعب العبور و کوهستانی با جمعیتی بالغ بر ۵ هزار و ۶۰۰ خانوار در دست مطالعه و اقدام می باشد.

این مسئول،خاطر نشان کرد:۱ هزار و ۳۵۰روز پس از به زمین زده شدن گلنگ آغاز عملیات گازرسانی پروژه بند «ق» در گیلان و در پایان سال جاری، ۹۹٫۹۷ درصد خانوارهای شهری و ۹۴٫۶ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.

اکبر ،ابراز کرد: عملکرد شایسته این شرکت در اجرای پروژه های بند «ق» سبب گردید شرکت ملی گاز ایران در  هیئت مدیره خود در تاریخ ۳۰ بهمن ۹۷ مصوب بکند تا شرکت گاز استان گیلان به عنوان استان معین طرح گازرسانی به شهرستان زابل را به انجام رساند.

به گفته وی، بر همین اساس در هفته گذشته هیأت کارشناسی شرکت گاز استان گیلان از شهر زابل و پنج شهر هیرمند، هامون، زهک، ادیمی و لوتک بازدید به عمل آورده و پس از بررسی طرح اولیه شهرستان زابل، اصلاحات مورد نیاز را با توجه به بافت منطقه، تراکم شهری و … به مشاور طراحی ابلاغ گردید.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان،متذکر شد: همچنین این گروه از عملیات شبکه گذاری قسمتی از شهر زابل که توسط CNG گازدار شده بود بازدید و از نزدیک مشکلات اجرایی طرح را بررسی کردند.

اکبر تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی های بعمل آمده، عملیات نصب ۸ ایستگاه تقلیل فشار گاز و اجرای۱۵۰ کیلومتر خط تغذیه و ۶۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برای گازرسانی به حدود ۱۰۵ هزار خانوار شهرستان زابل به انجام خواهد رسید.

وی با بیان اینکه شرکت گاز گیلان بعنوان نماینده مردم شریف استان در شهرستان زابل مشغول به خدمت رسانی می باشد،اعتقاد دارد: توسعه گازرسانی در استان سیستان و بلوچستان سبب ایجاد یک فضای کسب و کار جدید برای نیروهای حرفه ای گیلان می گردد.

این مسئول در پایان ضمن ابراز خرسندی از مشارکت شرکت گاز گیلان در اجرای این پروژه گفت: مشارکت در کار گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان در راستای سیاست مسئولیت های اجتماعی شرکت نیز قابل تعریف است.

اکبر،تصریح کرد: امیدوارم تا گاز طبیعی همانند استان گیلان در شهرستان زابل و همه مناطق استان سیستان و بلوچستان گرمابخش خانه های مردم پرمهر آن دیار شود.

افتخار گازرسانی به زابل نصیب شرکت گاز استان گیلان شد
Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :