کاشف اسرار-روز جاری مدیره خارج از چارت ارتباط با رسانه ها حوزه شهردار رشت گفتگویی از معاون خدمات شهری با تیتر:”شهروندان در شب چهارشنبه سوری از منازل خود خارج نشوند “بر روی خروجی سایتاطلاع رسانی این نهاد منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،علی مقصودی شقاقی در این گفتگو خطاب به شهروندان تاکید کرد:” جهت حفظ سلامت خود و خانواده در شب چهارشنبه سوری، به هیچ وجه از منازل خود خارج نشوند و از تردد در معابر حتی به وسیله خودرو جداً خودداری فرمایند “.

وی در تبیین دلیل مطرح کردن چنین درخواستی از شهروندان،تصریح کرد:” با توجه به هیجانات کاذب و خارج از عرف عده بسیار محدودی از افراد، هرساله شاهد خسارت جبران ناپذیری نظیر تخلیه چشم (کوری)، سوختگی، قطع انگشتان دست و… برای شهروندان هستیم که قطعاً پشیمانی دیگر سودی نخواهد داشت”.

این مسئول جوان،اذعان کرد:”با توجه به شرایط ساختاری شهر نظیر آپارتمان سازی و رشد عمودی شهرها و تراکم جمعیت و وجود تعداد محدودی افراد بی توجه به حقوق عامه شهروندان، تنها راه پیشگیری و جلوگیری از خسارات جانی، عدم حضور شهروندان در شوارع عام و اماکن عمومی است “.

با مداقه به درخواست مضحک”مقصودی شقاقی”مبنی بر تاکید به شهروندان جهت عدم خروج از منازل،سئوالات ذیل در ذهن تداعی شده و انتظار می رود به این پرسش ها،پاسخ شایسته داده بشود:

یک:معاون خدمات شهری شهرداری دلیل مطرح کردن چنین درخواستی را وجود تعداد محدودی افراد بی توجه به حقوق عامه شهروندان می داند،”مقصودی شقاقی”توضیح بفرمایند آیا امکان برخورد با این گونه افراد توسط پلیس و دیگر ضابطین وجود ندارد؟

دو:آیا معاون خدمات شهری شهرداری که در سال آغازین جنگ تحمیلی به دنیا آمدند و در سال پایانی جنگ حدود ۸ ساله بودند به یاد دارند مردم کشورمان برای دفاع از وجب به وجب خاک کشورمان با دشمن دندان مسلح مبارزه کردند و حتی به امورات روزانه خویش می پرداختند حال با گذشت سه دهه از پایان جنگ بخواهند از آتش بازی توسط تعدادی محدودی از افراد واهمه داشته باشند؟آیا بمباران محله علی آباد رشت در زمان جنگ به یاد دارند که مردم در آن زمان به امور روزانه خویش می پرداختند؟

سه:طبق اصل شصت وسوم قانون اساسی:” انتخابات‏ هر دوره‏ باید پیش‏ از پایان‏ دوره‏ قبل‏ برگزار شود به‏ طوری‏ که‏ کشور در هیچ‏ زمان‏ بدون‏ مجلس‏ نباشد”بر این اساس علی رغم بروز جنگ بین ایران و عراق،انتخابات دوره های دوم و سوم با حضور مردم برگزار شد و مردم زیر بمباران از منازل خود بیرون آمدند،حال بخواهند از ترقه بازی تعداد محدودی از افراد بترسند و از آنان بخواهیم از منازل بیرون نروند؟

چهار:ایران اسلامی دارای جنان قدرت نظامی می باشد که می تواند با موشک دور برد به اسرائیل حمله بکند،بنابراین می توان به وسیله نیروهای انتظامی و بسیج با تعداد محدودی از افراد بی توجه به حقوق عامه در شب چهار شنبه سوری برخورد کرد و انتشار عمومی درخواست بیرون نیامدن از منازل عقلانی نیست.

پنج:آیا بیان درخواست عدم خروج از منازل در شب چهارشنبه سوری به نوعی اعلام حکومت غیر نظامی یا اجتماعی می باشد؟مطرح کردن این گونه درخواست ها مضحک می باشد،یعنی بیماری بیرون نیاید،مغازه داران و نهادهای عمومی خدمت رسان به مردم تعطیل باشند تا چند تا فرد بی توجه به حقوق عامه نسبت به اخلال در نظم اقدام کنند؟

شش:آیا بهتر نبود دستگاه های ذیربط بر کنترل مراسم چهارشنبه سوری از جمله شهرداری رشت ترتیبی اتخاذ می کردند و مکانی در مناطق ۵ گانه شهرداری جهت برگزاری مراسم مذکور در نظر می گرفتند تا افراد هیجان خویش را در مکانی کنترل شده تخلیه می کردند”

عقل گفت: من سبب کمالاتم.
عشق گفت: نه من دربند خیالاتم.
عقل گفت: من مصر جامع معمورم.
عشق گفت: من پروانه دیوانه مخمورم.
عقل گفت:من بنشانم شعله غنا را.
عشق گفت: من درکشم جرعه فنا را.
عقل گفت: من مونسم بوستان سلامت را.
عشق گفت: من یوسفم زندان ملامت را.
عقل گفت: من سکندر آگاهم.
عشق گفت: من قلندر درگاهم.
عقل گفت: من صراف نقره خصالم.
عشق گفت: من محرم حرم وصالم.
عقل گفت:من تقوی به کار دارم.
عشق گفت: من دعوی چه کار دارم.
عقل گفت: من در شهر وجود مهترم.
عشق گفت: من از بود و وجود بهترم.
عقل گفت: مرا علم و بلاغت است.
عشق گفت: مرا از هر دو عالم فراغت است.
عقل گفت: من قاضی شریعتم.
عشق گفت: من متقاضی ودیعتم.
عقل گفت: من دبیر مکتب تعلیمم.
عشق گفت: من عبیر نافه تسلیمم
عقل گفت:من آیینه مشورت هر بالغم.
عشق گفت: من از سود و زیان فارغم

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :