کاشف اسرار-۲۶ اسفند ماه سال گذشته،یعنی ۵ روز قبل بود کانال تلگرامی تحت عنوان:”با رودبنه”گزارش تصویری با تیتر:”پاک سازی محدوده خیابان امام حسین (ع)شهر رودبنه از زباله به مناسبت پیش واز سال نو”منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،از جمله افرادی که در برنامه مذکور حضور داشتند و برگرفته از کانال تلگرامی می باشد می توان به فرماندار لاهیجان ملبس به لباس پاک بانان و نیز بخش دار رودبنه با لباس شخصی اشاره کرد.

این تصاویر که برای اطلاع رسانی شهروندان این بخش از شهرستان منتشر شده است،اگر هم به صورت نمادین باشد به دلایل ذیل رسوائی بخش دار رودبنه علیه خودش محسوب می شود:

یک: “نظارت بر حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست و استفاده بهینه از منابع و امکانات بالقوه و موجود بخش”از وظایف بخش داران محسوب می شود،بنابراین پاک سازی خیابانی در شهر رودبنه شق القمر نیست.

دو:وجود مقدار زیادی از زباله و جمع آوری آن در آستانه تحویل سال نو ،نشان دهنده کوتاهی بخش داری و شهرداری رودبنه برای انجام درست وظایف اداری می باشد،اگر بخش داری و شهرداری توجه به امر حفظ محیط زیست داشتند،دیگر لازم به جمع آوری و انتشار آن جهت اطلاع رسانی نبود.

سوم:با توجه به این که مسئولین بخش رودبنه با کت و شلوار اتو کشیده نسبت به جمع آوری زباله های زباله شهر اقدام کردند،مگر پاک سازی خیابن های شهر از وظایف شهرداری محسوب نمی شود ؟

چهارم:اگر حرکت پاک سازی زباله به صورت نمادین هم باشد ،اشتباه است،زیرا باید این نمایش را در فضاهای سبز و جنگلی،ساحلی و…بیرون از شهر انجام بدهند،نه خیابانی که داخل شهر واقع شده و پاک سازی آن از وظایف شهرداری محسوب می شود و بخش دار هم وظیفه حفظ محیط زیست قلمرو تحت مسئولیت خویش بر عهده دارد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :