کاشف اسرار- سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان، نقش مراکز و دوایر مشاوره و مددکاری پلیس در کاهش آسیب‌های اجتماعی و اختلافات خانوادگی در طول سال گذشته را بسیار موثر دانست.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پلیس،مجید رسول زاده فرساد امروز با بیان این مطلب،اظهار کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق، خیانت‌های زناشویی، اعتیاد، توانمند‌سازی اقشار مختلف اجتماع، پیشگیری از بروز بحران‌های روانی و در نتیجه شکوفایی‌های فردی و اجتماعی را از اهداف فعالیت این مراکز معرفی کرد.

وی بیان داشت: همه ما غالباً در معرض مشکلات و مسائلی قرار می‌گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیاتمان، به همفکری با مشاوران خبره و متبحر نیاز پیدا می‌کنیم.

به گفته این مسئول، تحولات، تغییرات و مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی که در زندگی رخ می‌دهد، گاهی ما را به اضطراب، تردید، نگرانی، تعارض و حتی بحران دچار می‌کند.

رسول زاده فرساد،افزود:مشاوره، یک فرایند رشدی است که از طریق آن به اشخاص کمک می‌شود اهداف خود را مشخص کنند، تصمیم‌گیری مناسب داشته باشند و مسائل و مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی خود را حل کنند.

وی معتقد است: مشاوران مستقر در این مراکز و کلانتری‌ها دلسوزانه تلاش دارند تا با بهترین و به‌روزترین شیوه‌‌ها و متدهای روانشناختی بتوانند برای اصلاح باورهای اشتباه مراجعه کنندگان در زمینه روابط زناشویی، ازدواج، تربیت فرزندان، پذیرش قوانین اجتماعی، برقراری روابط و تعاملات سالم در جامعه و در نتیجه کاهش هرچه بیشتر میزان بزهکاری و ناهنجاری در سطح اجتماع، گام بردارند.

این مسئول در خصوص فعالیت‌های مرکز و دوایر مشاوره کلانتری‌های سطح استان در یک ساله ۹۷ اظهار داشت: در طول سال گذشته تعداد ۸ هزار و ۶۵۷ نفر به مرکز مشاوره و دوایر مشاوره کلانتری‌ها مراجعه کردند .

رسول زاده فرساد،ادامه داد: از این تعداد، ۱ هزار و ۹۵۷ نفر به مرکز مشاوره و تعداد ۶ هزار و ۷۰۰ نفر نیز به دوایر مشاوره کلانتری‌ها مراجعه کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :