کاشف اسرار-استاندار فارس گفت: متاسفانه در سیل امروز شیراز، ۱۷ نفر شامل شش مرد، هفت زن و چهار کودک فوت کردند.

به گزارش کاشف اسرار،عنایت اله رحیمی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان فارس ضمن ابراز همدردی با خانواده های درگذشتگان سیل در شیراز با اشاره به مصدومیت ۳۵ نفر در این حادثه، اظهارداشت: بازماندگان و مصدومین به منظور اسکان، تغذیه و درمان به مراکز مناسب انتقال داده شده اند.

وی با بیان این که امروز حدود ساعت ده و سی دقیقه، بارندگی بسیار شدیدی به میزان  18 میلی متر در ۱۰ دقیقه روی داد، افزود: این بارندگی شدید موجب راه افتادن سیلاب از شمال به سمت ورودی شیراز در دروازه قرآن شد و خودروهایی که در حال حرکت از سمت جنوب به سمت شمال بودند را به عقب راند که در نتیجه خودروها با هم برخورد کردند.

این مقام سیاسی ادامه داد: بلافاصله پس از بروز سیل، اعضای ستاد بحران استان و خود استاندار در محل سیلاب حاضر شده و امدادرسانی در اسرع وقت صورت گرفت؛ مصدومین به بیمارستان، متوفیان به پزشکی قانونی و خودروها به پارکینگ تحت نظر نیروی انتظامی منتقل شده اند.

رحیمی تاکید کرد: شایعات فضای مجازی از جمله آلودگی آب شهر، مسدود شدن خیابان ها و هرگونه ناامنی را تکذیب می کنم.

وی با اشاره به این که برای دو روز آینده، بارندگی شدیدی پیش بینی شده است، گفت: شهر شیراز توسط ارتفاعات مختلفی احاطه شده و شیب به سمت شهر است؛ به ویژه دروازه قرآن که دارای شیب تندی است.

نماینده عالی دولت در استان فارس تصریح کرد: از دو هفته قبل ستادهای بحران در استان فارس تشکیل شده است و آمادگی لازم برای مقابله و مدیریت بحران وجود دارد./منبع: به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :