کاشف اسرار-سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: همزمان با فرا رسیدن سال جدید،۴۰ ایستگاه فرهنگی – اجتماعی پلیس با هدف ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به مسافران نوروزی در سطح استان راه‌اندازی شده است.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پلیس مجید رسول‌زاده فرساد ” امروز در تشریح این خبر بیان داشت: به منظور خدمت‌رسانی به گردشگران و مسافران نوروزی و همچنین اطلاع‌رسانی و ارتقاء سطح دانش بازدیدکنندگان در حوزه‌های انتظامی، اجتماعی و ترافیکی معاونت اجتماعی پلیس اقدام به برپایی غرفه‌های فرهنگی – اجتماعی در سطح استان کرد.

وی افزود: ۴۰ ایستگاه فرهنگی – اجتماعی پلیس با هدف ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به مسافران نوروزی در سطح استان راه‌اندازی شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا، فضاسازی محیط ایستگاه‌های‌ فرهنگی – اجتماعی با طراحی، چاپ و نصب پلات‌های نمایشگاهی با موضوع توصیه‌ها و هشدارهای انتظامی، اجتماعی، ترافیکی و زیست محیطی است.

رسول ‌زاده فرساد، ادامه داد: در این غرفه‌ها اقلامی شامل نقشه و راهنمای گردشگری گیلان و شهرستان رشت، لوح فشرده حاوی تیزرها و نماهنگ‌های آموزشی و هشداردهنده، بروشورهای آموزشی حاوی هشدارهای انتظامی، اجتماعی و ترافیکی با موضوعات پیشگیری از سرقت، لزوم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، رعایت فرهنگ عفاف و حجاب، ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر، اهمیت همکاری با پلیس و گذشت و اخلاق‌مداری در بین مراجعه کنندگان توزیع می‌شود.

وی ارائه خدمات متنوع مشاوره‌ای توسط کارشناسان روانشناسی را یکی دیگر از اهداف برپایی این ایستگاه‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به اوقات فراغت مسافران در ایام تعطیلات نوروز، تصمیم بر آن شد تا از این فرصت برای ارائه خدمات مشاوره رایگان در حوزه‌های مختلف توسط کارشناسان مرکز مشاوره و مددکاری استفاده شود که خوشبختانه مورد استقبال چشمگیر مسؤولان و گردشگران نیز قرار گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :