کاشف اسرار-سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: بیش از ۱ هزار واحد گشتی خودرویی و موتوری در سطح استان وظیفه تأمین نظم و امنیت روز ۱۳ فروردین را برعهده دارند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پلیس ” مجید رسول زاده فرساد ” امروز با بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس یک رسم دیرینه و کهن، بعد از برگزاری جشن‌های نوروزی، در روز ۱۳ فروردین ماه که بعدها در تقویم مناسبت‌های ملی به نام روز طبیعت نامگذاری شد، مردم خانه و محل سکونت خودشان را ترک می‌کنند و برای بهره‌مندی از زیبایی‌های طبیعت، به دشت، صحرا، جنگل و مناطق خوش آب و هوا سفر می‌کنند.

وی افزود: با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری و منابع طبیعی بسیار زیبا و دیدنی در گیلان و حجم گسترده سفرها خصوصاً در ۱۳ فروردین، برنامه‌ریزی، صبر و حوصله، رعایت قوانین و مقررات و تلاش برای حفظ منابع ارزشمند خدا دادی لازم و ضروری است.

این مسئول با اشاره به اینکه در روز ۱۳ فروردین اکثر منازل مسکونی خالی است و در این روز سارقان، انگیزه کافی برای سرقت از منازل را پیدا می‌کنند از شهروندان خواست، قبل از ترک منزل، تدابیر امنیتی لازم را برای مقابله با سرقت و مراقب از اثاثیه و اشیاء گران‌قیمت خود پیش‌بینی کنند.

رسول زاده فرساد به شهروندان توصیه کرد در طول سفر به قوانین راهنمایی و رانندگی که یک اصل مهم و حیاتی برای جلوگیری از بروز حوادث و تلفات است توجه کنند و از عجله و شتاب‌زدگی برای رسیدن به مقصد که باعث بروز حوادث جبران‌ناپذیر می‌شود خودداری کنند.

وی بهترین زمان حرکت به سمت مناطق گردشگری و طبیعی را برای جلوگیری از بروز ترافیک، ساعات اولیه روز دانست.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با توجه به وضعیت جوی کشور و هشدارهای سازمان هواشناسی و همچنین اقلیم خاص استان گیلان، لازم است شهروندان از پارک خودرو و اتراق در مناطق پست، حاشیه رودخانه‌ها و مناطق کوهستانی واقع در مسیر سیلاب جداً خودداری کنند.

رسول زاده فرساد خطاب به رانندگان بیان داشت: هنگام ترک خودرو، از تجهیزات ایمنی مثل دزدگیر، قفل فرمان یا قفل پدال استفاده کنند و از قرار دادن مدارک، اشیاء قیمتی و وجه نقد در داخل خودرو خودداری کنند.

وی با اعلام آمادگی نیروهای پلیس برای تأمین نظم و امنیت جامعه و تسهیل در عبور و مرور خودروها خاطرنشان کرد: بیش از یک هزار واحد گشتی خودرویی و موتوری در سطح استان وظیفه تأمین نظم و امنیت ۱۳ فروردین را برعهده دارند .

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس استان در پایان،گفت: شهروندان ضمن همکاری با مأموران انتظامی و پلیس راه، می‌توانند در صورت نیاز به کمک مأموران انتظامی و یا ارائه گزارشات خودشان، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :