کاشف اسرار- وزیران عضو کمیسیون لوایح مجوز واگذاری حق استفاده از سه هزار مترمربع از اراضی پلاک ثبتی واقع در قریه زیاز شهرستان رودسر برای احداث پایگاه امداد و نجات کوهستان را صادر کردند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از دفتر دولت،با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ حق استفاده از سه هزار مترمربع از اراضی پلاک ثبتی واقع در بخش ثبتی (۲۹) گیلان، قریه زیاز، شهرستان رودسر، استان گیلان، با حفظ وضعیت انفالی و مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، با کسر حرایم قانونی و رعایت قوانین و مقررات و ضوابط زیست محیطی برای احداث پایگاه امداد و نجات جاده‏ای کشکوئیه به مدت ۳۰ سال به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واگذار می‌شود.

گفتنی است، واگذاری حق استفاده موضوع این تصویب‌نامه در مدت تعیین‌شده مشروط به حفظ حقوق مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، با تأیید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر انفال) است.

نظارت بر اجرای طرح بر عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ مالکیت عمومی بر انفال) است و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‌‏های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

هم‌چنین، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده با رعایت قوانین و مقررات مربوط (از جمله رعایت کاربری) اقدام نماید. این امر موجب مالکیت عرصه و اعیان برای جمعیت مذکور نخواهد بود و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یادشده و در مهلت تمدیدی را دارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :