کاشف اسرار-رئیس پلیس راه استان گیلان گفت: در طرح نوروزی سال جاری، کاهش ۳۹ درصدی تصادفات فوتی، کاهش ۱۹ درصدی وقوع تصادفات جرحی، کاهش ۲۵ درصدی مجروحان تصادفات و کاهش ۱۵ درصدی وقوع تصادفات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس” حسین محمدپور “امروز با اعلام این خبر بیان داشت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی سال جاری تاکنون بیش از ۶ میلیون و ۵۲۹ هزار نفر از هموطنانمان با یک میلیون و ۵۰۹ هزار خودرو وارد استان شده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته، ۱۸ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تاکنون شاهد وقوع ۸۳۰ فقره تصادف در جاده‌های استان بودیم که در این حوادث ۲۳ نفر از هموطنانمان فوت و ۴۳۶ نفر نیز مجروح شده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه ۶۱ درصد تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۴ رخ داده است تصریح کرد: در طرح نوروزی سال جاری کاهش ۳۹ درصدی تصادفات فوتی، کاهش ۱۹ درصدی وقوع تصادفات جرحی، کاهش ۲۵ درصدی مجروحان تصادفات و کاهش ۱۵ درصدی وقوع تصادفات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد بودیم.

محمدپور با بیان اینکه بیشترین کاهش تصادفات در محورهای فرعی استان با ۵۴ درصد کاهش بوده است، اظهار داشت: حدود ۲۸ درصد تصادفات منجر به فوت به علت تجاوز به چپ صورت گرفته است.

وی با اشاره به تعامل و همکاری مستقیم سازمان‌های اورژانس، حلال احمر، راهداری و امداد خودرو با پلیس، خاطرنشان کرد: طرح نوروزی پلیس راه با ۴۵۰ نفر نیرو در قالب یک صد تیم گشتی از ۲۵ اسفند ماه ۹۷ تا ۱۷ فروردین جاری اجرا شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :