کاشف اسرار-سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان در خصوص سوء استفاده افراد فرصت‌طلب از عواطف و احساسات هموطنان برای کمک به سیل زدگان در فضای مجازی هشدار داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس ” مجید رسول‌زاده فرساد ” امروز در تشریح این خبر گفت: برخی از افراد فرصت طلب به دنبال وقوع سیل یا سایر بلایای طبیعی در برخی از استان‌های کشور با نشان دادن تصاویر دلخراش از سیل زدگان در فضای مجازی، شماره حساب‌هایی را برای کمک به آسیب دیدگان اعلام می‌کنند که تعداد این شماره حساب‌ها بسیار زیاد و چشمگیر است.

وی افزود: این افراد با عناوین مختلف از جمله کمک برای خرید لوازم اولیه زندگی، پوشاک و اقلام خوراکی برای سیل زدگان و سوء استفاده از عواطف و حسن نیت هموطنان، اقدام به اعلام شماره حساب‌های بانکی در شبکه‌های اجتماعی کرده و پس از مدتی وجوه واریز شده را از حساب برداشت می‌کنند.

این مسئول تصریح کرد: نهادها و موسساتی که قصد جمع آوری کمک‌های مردمی را دارند باید مجوز لازم را از طریق هلال احمر یا سایر مراجع ذیصلاح دریافت کنند.

رسول زاده فرساد از شهروندان خواست، کمک‌های خود را تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده از طریق رسانه ملی اهداء و به دیگر شماره حساب‌هایی که مورد تایید نیستند توجه نکرده و در صورت مشاهده چنین موارد کلاهبرداری مراتب را سریعا‌ً به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانیcyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با نیروی انتظامی در میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :