کاشف اسرار-بنا به اطلاعات برگرفته از سایت جامع رسانه های کشور،استان گیلان دارای ۵۲ هفته نامه می باشد که یکی از هفته نامه تحت عنوان:”اقتصاد گیلان”فعالیت می کند.

محمد حسن طالب پور امیر هنده

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این رسانه به مدیر مسئولی:” محمد حسن طالب پور امیرهنده”در زمینه”اقتصادی”توانسته ۲۳ مرداد ماه ۱۳۸۷ از هیات نظارت بر مطبوعات مجوز فعالیت دریافت کند.

این نشریه همواره یا در گاهی از اوقات اخبار سازمان منطقه آزاد انزلی را چاپ و توزیع می کند که از جمله آنها می توان به نشر اخبار یکی از شاغلین در تشکیلات فوق الذکر به نام:”وحید طالب پور “است،اشاره کرد.

نتیجه تصویری برای وحید طالب پور
وحید طالب پور امیر هنده

سایت منطقه آزاد انزلی در قسمتی از پرتال اطلاع رسانی تحت عنوان:” معرفی و ارتباط با مسئولین سازمان نسبت به معرفی نامبرده تحت عنوان:”عضو هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری “با نام و نام خانوادگی:”وحید طالب پور”بدون ذکر پسوند :”امیر هنده”نموده و مشخص نیست چرا پسوند وی ذکر نشده است!

بنا به اطلاعات موثق،”وحید طالب پور امیر هنده”در نیمه دوم ۱۳۹۴ شمسی به سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان منصوب و معرفی شد .

وی مسئولیت مدیرکل طرح و برنامه ،دبیر هیات مدیره ،جانشین معاونت برنامه ریزی ،مدیر برنامه و بودجه و دبیر کمسیون معاملات سازمان منطقه آزاد انزلی را در کارنامه ۱۴ساله مدیریتی خود در این سازمان دارد.

همانطور که در متن گزارش و پاراگراف آن این گزارش اشاره شد،”هفته نامه اقتصاد گیلان”به مدیر مسئولی :”محمد حسن طالب پور امیر هنده”نسبت به انتشار اخبار سازمان مذکور از جمله :برادر خویش به عنوان:” عضو هیات مدیره و مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی “اقدام می کند.

انتشار اخبار برادر خویش هیچ گونه منع قانونی ندارد ولی به اظهارات غیر موثق برخی از افراد من جمله یکی از روزنامه نگاران نزدیک به یکی از برادران،نشریه فوق الذکر دارای قرارداد با سازمان منطقه آزاد انزلی می باشد ولی هنوز صحت این موضوع مورد تائید”کاشف اسرار نیست”و صحت و سقم آن در دست بررسی است.

سئوالی که در ذهن تداعی شده ،این است ؛با توجه به این که هزینه چاپ نشریه مکتوب آن هم رنگی گران است و باید از محل آگهی های تهیه شده از اشخاص حقیقی و حقوقی علی الخصوص بسته حمایتی وزارت فرهنگ و ارساد اسلامی تامین بشود،آیا انتشار اخبار سازمان منطقه آزاد انزلی من جمله مدیر مسئول هفته نامه”اقتصاد گیلان”به صورت تبرعی بوده و یا در قبال چاپ مطالب دارای قراردادی بوده و هزینه آن دریافت می شود،یا بدون قرارداد همکاری دارد و وجه دریافت می کند؟ با مستندات روشن گری کنند،عدم پاسخگویی سریع به منزله عقد قرارداد و دریافت وجه محسوب می شود و باید تصویر قرارداد و مبالغ دریافتی منتشر بشود

اگر هفته نامه مذکور دارای قرارداد بوده چطور مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی از انعقاد قرارداد با رسانه های الکترونیک طفره می رود و اگر با برخی از رسانه ها قرارداد دارد چرا با همه رسانه های دارای همکاری قراردادی منعقد نمی کند؟

انتظار می رود اداره کل بازرسی استان گیلان و حتی الامکان سایر دستگاههای نظارتی نسبت به بررسی موضوع اقدام فوری کنند که آیا هفته نامه “اقتصاد گیلان”دارای انعقاد قرارداد بوده و در قبال مطالب چاپ شده وجهی دریافت کرده است یا خیر؟آیا دیگر رسانه ها هم دارای قرارداد است یا خیر و یا به صورت سلیقه ای قرارداد یا قراردهایی منعقد کرده است؟اگر وجهی پرداخت شده باشد ،تخلف نیست!

ناگفته نماند مدیرعامل منطقه آزاد انزلی طی مدت ۳ سال با رسانه های گیلانی نسبت به برگزاری نشست خبری با رسانه های گیلانی در منطقه مذکور واقع در انزلی اقدامی نکرد و به دنبال انتشار گزارسی در پایگاه خبری”کاشف اسرار”در نیمه دوم سال گذشته نسبت به برگزاری نشست خبری از طریق مدیر روابط عمومی سازمان اقدام کرد .

برگزاری نشست خبری”رضا مسرور”با دعوت گزینشی و تبعیضی توسط”امین افقی”خلاف مصوبه شورای عالی اداری در راستای حقوق شهروندی در نظام اداری بوده و قابل پیگیری بودن از طریق تخلفات اداری و نیز طرح شکایت در دادگستری بر حسب قانون مجازات اسلامی است.

لازم به ذکر است مدیرمسئول پایگاه خبری “کاشف اسرار”دوشنبه هفته قبل دیداری با “مشاور رئیس جمهوری و دبیرخانه مناطق آزاد کشور”انجام داد و مواردی درباره سازمان منطقه آزاد انزلی به اطلاع “مرتضی بانک” رساند و قرار است موارد به صورت مکتوب هم تسلیم بشود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :