کاشف اسرار- همزمان با پنجمین روز از دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی ۹۶ بود که پروژه احداث رستوران پرسته در پارک ساحلی گوراب زرمیخ شهرستان صومعه سرا توسط فرماندار افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار، این پروژه با حضور”علی فتح الهی”و اعتباری بالغ بر ۱۸میلیارد ریال و مساحتی حدود ۱ هزار متر مربع ، برای ۳۰ نفر اشتغال مستقیم با مدیریت “زهره مشهدی علی نیا”افتتاح گردید ولی پس از گذشت حدود ۹ ماه به علت بی تدبیری تعطیل و به معرض فروش گذشته شد.

نتیجه تصویری برای فرمانداری صومعه سرا رستوران پرسته

از مدیریت این رستوران که تا سال گذشته از او در رسانه ها به عنوان بانوی کارآفرین صومعه‌سرایی معرفی می گردید ،اعلام کردند در کنفرانس ارتقاء مدیریت با دانش جهانی در ترکیه حضور خواهد داشت!.

“مشهدی علی نیا”در زمان فعالیت رستوران خویش گفتگویی با رسانه ها داشته و در معرفی خویش اظهار کرد:

از سال ۸۸ با دستانی خالی و با خرید ۳ عدد مرغ و سرخ کردن پیاز و سبزی برای مردم درآمد زندگیم را در می آوردم، افزود: وقتی مرغ ها بزرگ شدند چندین جوجه از آنها بدست امد که همین طور به این روند ادامه دادم تا اینکه یک روز یک دستگاه جوجه کشی خریداری کردم. اوایل، کار با این دستگاه را نمی دانستم اما به مرور زمان موفق شدم که با آن دستگاه جوجه تولید کنم.روزها پشت هم می‌گذشت تا اینکه توانستم هر روز ترقی و رشد کنم و مرغ‌ها و بوقلمون های پرورش یافته را به سراسر کشور توزیع نمایم، تصریح کرد: در کنار پرورش مرغ، به تولید صنایع دستی پرداخته ام که یک کارگاه کوچکی را راه اندازی و برای چند بانو اشتغال ایجاد کرده ام.

وقتی پرورش مرغ بومی خوب جواب داد، تصمیم به احداث یک رستوران محلی به نام مجتمع رفاهی و تفریحی پرسته که با محصول مرغ و بوقلمون است، گرفتم،اکنون حدود ۹ ماه است که این رستوران شروع به کار کرده و بیش از ۱۲ نفر در آن مشغول به کار هستند”.

مالک شرکت پرسته گوراب زرمیخی کجاست کارآفرینان موفق ایرانی طرح توجیحی پرورش مرغ رستوران یاب رستوران سنتی رستوران پرسته کجاست راز موفقیت راز پولدار شدن ثروتمندترین افراد ایران پرورش مرغ تخمگذار در منزل پرورش مرغ بومی بیوگرافی زهره مشهدی علی نیا بهترین کسب و کار در روستا ایده های کسب درآمد ایده های پولساز من اشتغال و کارآفرینی اسامی زنان کارآفرین اخبار گیلان اخبار صومعه سرا آموزش پولدار شدن

همان طور که در تیتر این گزارش خبری مطرح گردید ،طلب کاران “رستوران پرسته”از مدیریت آن به دادگستری شکایت کرده اند و آن گونه که افراد متعددی به صورت لسانی مطرح کرده اند ،فرماندار صومعه سرا حامی این سرمایه گذار بوده است تا به زندان نرود. برای صحت و سقم موضوع سراغ نماینده عالی دولت در این شهرستان رفتیم و گفتگویی حاصل شد.

مالک شرکت پرسته گوراب زرمیخی کجاست کارآفرینان موفق ایرانی طرح توجیحی پرورش مرغ رستوران یاب رستوران سنتی رستوران پرسته کجاست راز موفقیت راز پولدار شدن ثروتمندترین افراد ایران پرورش مرغ تخمگذار در منزل پرورش مرغ بومی بیوگرافی زهره مشهدی علی نیا بهترین کسب و کار در روستا ایده های کسب درآمد ایده های پولساز من اشتغال و کارآفرینی اسامی زنان کارآفرین اخبار گیلان اخبار صومعه سرا آموزش پولدار شدن

فرماندار صومعه سرا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما درباره وضعیت مدیریت رستوران”پرسته”اظهار کرد:مدیریت این رستوران برای راه اندازی آن ۱ مقداری سرمایه گذاری هایی کرده بودند ولی به مرور کارکرد به افراد “سرمایه گذار”پرداخت می کرد

علی فتح الهی در برابر طرح این سئوال مبنی بر این که برخی از افراد و سهام داران این موضوع مطرح کرده اند مدیریت رستوران در برابر اخذ ۱ میلیون تومان پول قرار بود ۷۰ هزار تومان به اشخاص سرمایه گذار پرداخت بکند،خاطر نشان کرد: ظاهرآ طی ۵-۶ سال فعالیت این گونه پول ها به سرمایه گذاران پرداخت می کرد.

وی با بیان این که برخی از افراد با انداختن چوئی مدعی شدند مدیریت رستوران پرسته ورشکسته شده است،افزود:سرمایه گذاران به جای این که به مرور به مدیریت رستوران مراجعه کنند تا “علی نیا مشهدی”همچون روال گذشته به امورات کاری خود بپردازد،در ۱ روز و آن واحد میخواستند به امورات آنان رسیدگی بشود.

این مسئول با تصریح بر این که رستوران پرسته دارای ارزشی به میزان بین ۷ تا ۸ میلیارد تومان می باشد،متذکر شد:مدیریت رستوران حدود ۴ میلیارد تومان به افراد بدهکار می باشد و باید ملک فروخته بشود تا بدهی تسویه کنند.

فتح الهی با تاکید بر این که شایعه زندانی شدن مدیریت رستوران کذب می باشد،درباره برخی از ادعاها مبنی بر این که فرماندار صومعه سرا حامی”مشهدی علی نیا”بوده و نگذاشته زندان برود،ابراز کرد: با زندان رفتن مدیریت رستوران مذکور برای سرمایه گذاران پول نمی شود و بحث بازداشت هم مطرح نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به این که مدیریت رستوران مذکور دارای دارائی می باشد ،ما باید کمک بکنیم تا بدهی های خود را به سرمایه گذاران و طلب کاران بپردازد.

نماینده عالی دولت در صومعه سرا از شکایت برخی از سرمایه گذاران و طلب کاران علیه مدیریت رستوران مذکور خبر داد و گفت: حدود ۲۰۰ نفر به”مشهدی علی نیا”پول پرداخت کرده اند و حدود ۵-۶ سال کار می کرد و ما خبر نداشتیم.

فتح الهی،در پاسخ به این سئوال مبنی بر این که برخی از افراد ادعا دارند حدود ۳۰۰ نفر از مدیریت رستوران طلب دارند،تاکید کرد:”مشهدی علی نیا”تعدادی از طلب کاران تسویه حساب کرده است.

وی به نقل از مدیریت رستوران “پرسته”،گفت:”مشهدی علی نیا”بر این موضوع دارد که از بازار و مردم طلب دارد و باید مطالبات وصول بکنم تا طلب،طلب کاران بپردازم”.

پایان پیام

س

س

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :