کاشف اسرار-سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: شهروندان مراقب فروشندگان ارزهای تقلبی در بازارهای غیر رسمی باشند.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، ،” مجید رسول‌زاده فرساد “امروز با بیان این مطلب گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر خرید و فروش ارز تقلبی در بازار رشت بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران با استفاده از شگردهای پلیسی از صحت موضوع اطمینان حاصل کرده و متهم را شناسائی کردند افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات ضربتی متهم حین فروش ارزهای تقلبی در شهر رشت دستگیر شد.

این مسئول با اشاره به اینکه از متهم دستگیر شده یک هزار یورو ارز تقلبی کشف شد تصریح کرد: با توجه به اعترافات متهم مبنی بر چگونگی تهیه ارز‌های تقلبی از متصدی یک واحد صنفی فروش طلا و سکه، ماموران پلیس به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مکان موفق شدند مقدار ۲۴۰ دلار امریکا، ۱۹۰ دلار استرالیا، ۷۷۸ یوان چین، ۱۰۰ پوند انگلیس، ۲۰۰ یورو، هزار و ۳۴۵ منات آذربایجان و ۲۶ هزار و ۲۵۰ دینار عراق را کشف و در این راستا صاحب واحد صنفی که فردی ۳۶ ساله بود را دستگیر کنند.

رسول زاده فرساد ضمن درخواست از شهروندان برای خرید ارز‌های مورد نیاز از بازارهای رسمی اظهار داشت: اخیراً برخی از افراد سودجو ارزهای تقلبی را وارد بازار کرده‌اند که تشخیص آنها بدون دستگاه‌های فنی مخصوص، ممکن نیست.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان نباید به ارزانی ارزهایی که با قیمت تمام شده کمتر در بازار آزاد عرضه می‌شود توجه کنند ادامه داد: ارزهای مورد نیاز صرفاً باید از صرافی‌های مجاز با اخذ فاکتورخرید تهیه شود.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان در پایان از شهروندان خواست، ضمن توجه به نکات آموزشی و هشدار‌های انتظامی، خود را در برابر فریب کلاهبرداران بیمه کرده و در صورت مواجهه با چنین مواردی، مراتب را از طریق مرکز فوریت‌های ۱۱۰ با پلیس در‌میان بگذارند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :