کاشف اسرار-به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت علی اکبر(ع)که در تقویم رسمی کشور به نام:”روز جوان”نام گذاری شده است،تعدادی از جوانان برگزیده با نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،این دیدار بنا به دعوت روابط عمومی نماینده ولی فقیه در استان صورت گرفت و یکی از دعوت شدگان،مدیرعامل موسسه غیر تجاری شفاف خبر دیلم و مدیر مسئول پایگاه خبری”کاشف اسرار”بود.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی آغاز شد و تعداد ۸ نفر به صورت گزینشی و از قبل تعیین شده توانستند درباره مسائلی هم چون:هیات های مذهبی،نانو،پیاز،گرایش های سیاسی اصلاح طلبی و اصول گرایی و مساجد سخنرانی کنند.

پس از سخنرانی این افراد،۴ نفر دیگر توانستند بدون حضور در پشت تریبون جایگاه و به صورت ایستاده در سالن و با گرفتن میکروفون توانستند مسائل خویش را مطرح کنند.

مدیر مسئول پایگاه خبری”کاشف اسرار”هم با بلند کردن دست خویش و حتی ارسال پیامک به خط شخصی نماینده ولی فقیه در گیلان و حتی مدیر روابط عمومی دفترش و هم چنین مشاور فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تقاضای خویش را مطرح کرد ولی اجازه طرح سئوال داده نشد.

خلیل اخوان اصغری به عنوان فعال رسانه ای درباره مشکلات رسانه ها،برخی از امامان جماعت ادارات و هم چنین مشکلات حدود ۱ دهه ای خریداران مجتمع فرهنگی و آدینه رشت به کارفرمائی”نماینده ولی فقیه در استان”صحبت کند ولی با کسب اطلاع از موضوع، اجازه صحبت داده نشد.

ممانعت از طرح سخنان توسط دفتر نماینده ولی فقیه در استان در حالی می باشد مقام معظم رهبری در جلساتی که با برخی اقشار من جمله جوانان و دانش جویان برگزار می کنند به افرادی که از قبل برای ایراد سخنرانی تعیین نشده اند،با بزرگواری اجازه می دهند حتی سخنان انتقادی علیه رهبری بیان کنند.بنابراین “رسول فلاحتی”باید بزرگواری “حضرت آیت الله سید علی خامنه ای”را سرمشق خویش قرار بدهند.

با توجه به این که به مدیر مسئول پایگاه خبری”کاشف اسرار”به عنوان :”شهروند ایرانی”و مدعو به جلسه اجازه ایراد سخنرانی داده نشد،مسائلی مطرح می شود و شایسته است نماینده ولی فقیه در استان به این سئوالات پاسخ جهت تنویر افکار عمومی بدهند:

۱-با توجه به این که رهبر انقلاب در حکم انتصاب “رسول فلاحتی”به عنوان نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت وی را به عنوان :” جناب حجه‌الاسلام آقای حاج شیخ رسول فلاحتی “خطاب کرده است،به چه حقی به افراد اجازه می دهد ،حضرت آیت الله”مورد خطاب قرار بدهند؟

۲-با توجه به این که در حکم مذکور مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید کردند:” انتظار می‌رود که جناب‌عالی وظائف سنگین نمایندگی و امامت جمعه را در کنار اُنس و سلوک شایسته‌ی مردمی بویژه با جوانان مؤمن و پرانگیزه، به نحو احسن به انجام رسانید. مردم رشت و گیلان در گذشته‌ی تاریخی و نیز در دوران انقلاب و جمهوری اسلامی، افتخارات بزرگی آفریده‌اند و هرگونه خدمتی به آن مردم عزیز، خدمت به انقلاب و تاریخ و هویّت کشور است و امیدوارم در این راه موفق باشید ” آیا تاکنون با خریداران مجتمع آدینه رشت دیدار کرده است؟چرا از طرح سئوال و سخنرانی توسط مدیر مسئول پایگاه خبری کاشف اسرار”ممانعت به عمل آمد و حتی به پیامک ارسالی به”رسول فلاحتی”مبنی بر تقاضای دیدار با خریداران،توجهی نشد؟

۳- خریداران برخی از واحدهای مجتمع آدینه که از اواخر دهه ۸۰ به بعد نسبت به تنظیم سند پیش خرید با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت انعقاد قرارداد کرده اند،چه گناهی کرده اند که وضعیت آنان تعیین تکلیف نگردیده و ابلاغ نشده و حتی از طرح سئوال و با دیدار جمعی با خریداران امتناع به عمل می آید؟

۴-با توجه به این که پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”مستند به ماده ۴۸ فراخوان رهبر انقلاب اسلامی برای تکمیل و ارتقاء الگوی پایه اسلامی ایرانی ملزم وظیفه ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام دارد،بنابراین نماینده ولی فقیه در گیلان وظیفه پاسخگویی به اصحاب رسانه دارند.

۵-به نماینده ولی فقیه در گیلان یکی از توصیه های در فرمان ۸ ماده امام خمینی در مبارزه با مفاسد اقتصادی،متذکر می شود و باید مورد توجه قرار بگیرد که خریداران مجتمع آدینه دارای چه حقی می باشند:” باید همه بدانیم که پس از استقرار حاکمیت اسلام و ثبات و قدرت نظام جمهوری اسلامی با تأیید و عنایات خداوند قادر کریم و توجه حضرت خاتم الاوصیا و بقیه الله – ارواحنا لمقدمه الفداء – و پشتیبانی بی‌نظیر ملت متعهد ارجمند از نظام و حکومت، قابل قبول و تحمل نیست که به اسم انقلاب و انقلابی بودن خدای نخواسته به کسی ظلم شود، و کارهای خلاف مقررات الهی و اخلاق کریم اسلامی از اشخاص بی‌توجه به معنویات صادر شود”.

۶-امام جمعه شهر رشت باید در برابر رسانه ها و خریداران واحدهای مجتمع آدینه به استناد بند هفتم فرمان ۸ ماده ای مقام معظم رهبری خودش را از حساب کشی معاف بداند که تاکید فرمودند:” در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچ‌کس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادی نمیتواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب‌کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هر مسند باید برخورد یکسان صورت گیرد”.طبق بند هشتم این فرمان :” اطلاع‌رسانی به افکار عمومی باید صورت بپذیرد”،بنابراین ساخت مجتمع آدینه باید به صورت کامل و جزء به جزء برای تنویر افکار عمومی تشریح بشود

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :