کاشف اسرار-مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای گیلان از آغاز چهاردهمین  مرحله اجرای طرح افزایش ایمنی تردد موتورسواران وعابرین پیاده در استان با تحت پوشش قرار دادن ۱۵ روستا خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار،محمد رضا نازک کار امروز با اعلام این خبر، آشنایی عابرین پیاده با نحوه تردد ایمن در جاده ها ،آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به موتورسوارن ،رعایت نکات ایمنی در هنگام موتورسواری و تردد در جاده های استان، افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات از مهمترین اهداف اجرای طرح مذکور عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: این اداره کل در راستای ارتقاء ایمنی تردد کاربران جاده ای به ویژه گروههای در معرض خطر، از سال ۱۳۹۰  اقدام به برگزاری مستمر طرح آموزش ایمنی تردد عابرین پیاده وموتورسواران کرد.

این مسئول،ادامه داد: چهاردهمین  مرحله آن  در  ۳ نقطه استان با تحت پوشش قرار دادن۱۵ روستای شهرستانهای آستارا-فومن و آستانه اشرفیه از امروز با اجرای اولین برنامه در روستای عباس آباد شهرستان آستارا  آغاز شده است.

نازک کار، آموزش مفاهیم ساده و اولیه نحوه تردد ایمن با بهره گیری از زبان هنر و طنز ، اهدای کلاه ایمنی و برچسب های شبرنگ به موتور سواران را از جمله مواردی برشمرد که در اجرای این طرح مد نظر قرار می گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :