کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان در دیدار با مسئول حوزه‌های علمیه استان مساجد را قطب‌های فرهنگی و اجتماعی جامع ایران دانست.

به گزارش محمد رضا محمدی ” در دیدار با حجت‌الاسلام ” حسین انصاری ” بر توجه و حضور پلیس در مساجد به منظور مشارکت دادن مردم در امور انتظامی و ترافیکی و همچنین شنیدن خواسته‌ها و نظرات مردم تاکید کرد.

وی افزود: مساجد در کنار مرکزیت دینی همواره به عنوان مکان تبادلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مورد توجه آحاد جامعه بوده است و نیروی انتظامی استان با شناخت و استفاده از این ظرفیت بسیار بزرگ در تلاش است تا با مشارکت مردم سطح آگاهی و دانش انتظامی و ترافیکی جامعه را ارتقاء بخشد.

این مسئول ،تاکید کرد: قطعاً حضور در تمام مساجد و مراسمات دینی برای پلیس امکان‌پذیر نیست و باید از مبلغان دینی و روحانیون استفاده کرد.

محمدی تصریح کرد: پلیس راهور استان در نظر دارد تا با حضور در حوزه‌های علمیه و آموزش قوانین و نکات مورد نظر به طلاب گرامی، بستر لازم را برای نشر الگوی مناسب ترافیکی در جامعه فراهم کند.

مسئول حوزه‌های علمیه استان گیلان طی سخنانی ضمن استقبال از این حضور، امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات الهی دانست و بر همکاری با پلیس در این خصوص تاکید کرد.

حجت الاسلام ” حسین انصاری ” ابراز امیدواری کرد تا در آینده نزدیک شاهد نتایج مثبت این طرح در نظم بخشی بیشتر ترافیک در سطح استان و کشور عزیزمان باشیم.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :