کاشف اسرار-رئیس پلیس راه گیلان، گفت: دو چالش اصلی تصادفات در گیلان عابران‌ پیاده و موتورسوران هستند.
به گزارش کاشف اسرار” حسین محمد پور ” در جلسه مسؤول‌سازی دستگاه‌های اثربخش استانی در امر آموزش گروه‌های هدف حوادث رانندگی که در قرارگاه پلیس راه گیلان برگزار شد بیان داشت: در راستای اجرای تدابیر فرماندهی انتظامی استان با انجام اقدامات گسترده آموزشی، عملیاتی و استفاده از ظرفیت‌های دیگر دستگاه‌های مسؤول، شاهد کاهش ۱۱ درصدی جان باختگان حوادث رانندگی در گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه دو چالش اصلی تصادفات در استان گیلان طی سال‌های اخیر عابران‌پیاده و موتورسوران هستند افزود: پلیس راه استان علاوه بر انجام اقدامات سلبی و ایجابی، اقدامات متنوع و ابتکاری شامل تهیه ال سی دی آموزشی و یدک توقیف‌ موتور با رویکرد آموزش در مجامع عمومی به ویژه در نقاط پر تصادف گیلان را در دستور کار قرار داده است.

این مسئول ادامه داد: با الطاف خداوند متعال و در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته توفیقات خوبی در حوزه کاهش جان باختگان موتورسوار و عابران‌پیاده بدست آمده است.

محمد‌ پور عنوان کرد: در کنار این اقدامات استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی به ویژه جلب مشارکت شرکت‌های بیمه در اجرای برنامه‌های آموزشی پلیس راه استان نقش به‌سزایی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه می‌توان برای ترغیب موتورسواران جهت بیمه کردن موتورسیکلت از مشوق‌های شرکت‌های بیمه با تخفیف ویژه یا تقسیط اقدام کرد تصریح کرد: لازم است شرکت‌های بیمه در این راستا با پلیس همکاری داشته باشند.

مدیرکل بیمه ایران و رئیس سندیکای بیمه‌گران گیلان نیز طی سخنانی گفت: ۸۵ درصد از موتورسیکلت‌های استان گیلان فاقد بیمه شخص ثالث هستند.

” حجت‌اله فلکیان ” افزود: در این راستا شرکت‌های بیمه استان آماده هرنوع همکاری با پلیس بوده و در راستای آموزش جامع موتورسواران وعابران‌پیاده ضمن رایزنی با بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تمامی ظرفیت‌ها برای کمک به پلیس بهره‌گیری خواهد شد.

منبع:پایگاه خبری پلیس

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :