کاشف اسرار-۱۷ فروردین ماه امسال بود سایت اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به نقل از مدیرکل این دستگاه اجرائی و پژوهشی،آمار نهائی از میزان مسافران نوروزی به استان منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار بنا به اطلاعات برگرفته از اظهارات”شهرود امیر انتخابی تالش”از ۲۷ اسفند ماه سال قبل تا ۱۶ فروردین ماه امسال، تعداد ۱ میلیون و ۴۶۳ هزار و ۴۹۹ دستگاه خودرو با کاهش ۷.۳۶- درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل و تعداد ۶ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۹۸۵ نفر مسافر ورودی از طریق زمینی و هوایی به استان وارد شده اند.

لازم به تاکید می باشد علی رغم این که راه آهن قزوین به رشت در ۱۵ اسفند ماه سال قبل با حضور رئیس جمهوری در رشت مورد بهره برداری قرار گرفت احتمالآ فعالیت این خط آهنی به گوش “امیر انتخابی تالش”نرسیده است تا آماری از میزان گردشگران ورودی به استان را رسانه ای کند و یا اهمیتی برای راه آهن جهت جذب گردشگر قائل نیست”!!!؟

مدیرکل راه آهن شمال ۲ کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما درباره مغفول بودن آمار تعداد مسافران وارده به استان طی مدت ۲۷ اسفند ماه سال قبل تا ۱۶ فروردین ماه امسال دست به روشنگری زد.

به گفته علی خلیلی،تعداد مسافران رشت به قزوین و بالعکس طی این مدت ۱۱ هزار و ۵۹۸ نفر بوده و نقشی در ایاب و ذهاب مسافران و گردشگران داشته است.

از سوئی دیگر آمار مسافران ورودی به استان از طریق ریل آهن و هوایی هیچ خدشه ای نمی توان به آن وارد کرد چرا که بر اساس بلیط های صادره به صورت متقن و مستند صورت می گیرد ولی احتمالا به آمار خودرویی نمی توان استناد کرد.

یکی از دلایل پایگاه خبری و تحلیلی”کاشف اسرار”درباره غیر قابل استناد کردن دقیق به آمار تعداد مسافران ورودی این موضوع می باشد برخی از هم استانی ها بنا به علاقه شخصی علی رغم سکونت در استان دارای خودروهایی با پلاک سایر استانها از جمله تهران بزرگ می باشند.

النهایه به افشاگری بی سابقه مدیرکل بازرسی گیلان در آذر ماه ماه ۱۳۹۰ می توان اشاره کرد که نارضایتی شدید”سید حمید حسینی از عملکرد اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان رسانه ای شد.

وی یکی از آسیب های حوزه گردشگری استان را عدم ساماندهی و طراحی و برنامه‌ریزی جامع گردشگری در ایام اوج سفر (نوروز و تابستان)، گزارشات غیرعلمی و بدون مستند از حضور تعداد گردشگران در برخی از ایام سال در گیلان مانند عید نوروز ذکر کردند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :