کاشف اسرار-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان اولویت اصلی اقدامات ترافیکی امسال این پلیس را کاهش تصادفات موتورسواران و عابران پیاده عنوان کرد.

به گزارش کاشف اسرار” محمدرضا محمدی ” در همایش ” ارتقاء ایمنی موتورسوارن ” که با شعار ” کلاهی برای زندگی ” در شهر ” لشت‌نشا ” برگزار شد گفت: مهم‌ترین اولویت نیروی انتظامی استان در امسال کاهش تصادفات و جانباختگان راکبان موتورسیکلت است .

وی ادامه داد: در این راستا ابتدا توجه و تمرکز ما بر روی آموزش و ارتقاء سطح آگاهی موتورسواران و شهروندان در خصوص اهمیت استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی است.

این مسئول خاطرنشان کرد : خانواده‌ها باید بدانند که اگر اعضاء خانواده آن‌ها در زمان رانندگی با موتورسیکلت از کلاه استفاده نکنند هر لحظه در خطر جراحت شدید یا مرگ قرار دارند و ممکن است حتی برای قانونمندترین موتورسوار نیز حادثه رخ دهد که خود در آن نقشی نداشته است .

به گفته محمدی در این شرایط با استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند جان خود را حفظ کند بنابراین کلاه ایمنی برای موتورسواران در زمان حادثه ” کلاهی برای زندگی ” خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اختصاص ۳۵ درصد کشته شدگان حوادث رانندگی استان به موتورسواران، برخورد با موتورسواران متخلف و هنجارشکن که با حرکات مخاطره آمیز، خود و دیگران را با خطر مواجه می‌کنند مثل گذشته در دستور کار پلیس قرار دارد.

گفتنی است در این مراسم برنامه‌های مختلفی از جمله نمایش طنز و مسابقه برای کودکان برگزار شد و در پایان نیز تعداد ۵۰ عدد کلاه ایمنی استاندارد به موتورسواران حاضر در جلسه آموزشی اهداء شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :