کاشف اسرار-رئیس پلیس راهور گیلان گفت: ۷۰ درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی درون شهری استان در اردیبهشت ماه سال جاری مربوط به موتورسواران بوده است.

به گزارش کاشف اسرار، محمدرضا محمدی ” امروز با بیان این مطلب اظهار داشت: به رقم تمامی اقدامات انتظامی و آموزشی انجام گرفته بازهم شاهد جدی گرفته نشدن استفاده از کلاه‌ایمنی و رعایت مقررات توسط موتورسواران هستیم که این موضوع سبب افزایش میزان حوادث و مرگ و میر این قشر از کاربران ترافیک می‌شود.

وی افزود: پلیس راهور و راه گیلان از سال گذشته با اجرای بیش از ۶۰ همایش آموزش موتورسواران در سراسر استان و اهداء بیش از ۷ هزار کلاه ایمنی در کنار اقدامات انتظامی و توقیف موتورسواران متخلف تلاش گسترده‌ای را برای تغییر نحوه استفاده از موتورسیکلت به کار گرفته که البته نتایج خوبی به همراه داشته اما اهداف مورد نظر هنوز محقق نشده است.

این مسئول یکی از دلایل عدم موفقیت کامل در ایمنی موتورسواران را عدم نظارت برخی از خانواده‌ها دانست و گفت: در حالی که همه مردم از خطرات بلقوه استفاده بدون تجهیزات ایمنی از موتورسیکلت آگاهند اما بعضی از این خانواده‎‎ها الزامی را برای فرزندان و همسران خود برای استفاده از کلاه‌ایمنی ایجاد نمی‌کنند.

محمدی تصریح کرد: ۷۰ درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی درون شهری گیلان در اردیبهشت ماه سال جاری مربوط به موتورسواران بوده است.

وی خاطر نشان کرد: پلیس در سال جاری ۹۰ برنامه آموزش جامع موتورسواران را برنامه‌ریزی کرده و تا کنون ۱۵ مورد انجام شده است .

رئیس پلیس راهور گیلان،هشدار داد: برای کاهش تصادفات و کشته‌های ناشی از تصادفات موتورسواران ابتدا کاربران این وسیله نقلیه و خانواده‌ها باید به اهمیت و نجات بخش بودن کلاه‌ایمنی ایمان داشته باشند و حتی یک لحظه بدون کلاه‌ایمنی با موتورسیکلت تردد نکنند.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :