کاشف اسرار-رئیس پلیس راه گیلان کاهش تصادفات و جان باختگان راکبان موتورسیکلت مهمترین اولویت پلیس استان در امسال عنوان کرد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،حسین محمد پور امروز با اعلام این خبر،اظهار کرد: توجه و تمرکز ما بر روی آموزش و ارتقاء سطح آگاهی موتورسواران و شهروندان در خصوص اهمیت استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی است .

وی نگاهی کوتاه برآمار تصادفات عابران پیاده و موتورسیکلت سواران داشت و افزود: در سال ۹۷ در جاده‌‌های برون شهری استان ۱۳۲ نفر عابر پیاده براثر تصادف جان خود را از دست داده اند.

به گفته این مسئول،بیشترین ساعت تصادف بین ساعت ۱۶ الی ۲۰با ۳۸ درصد و تعداد ۱۵۷ نفر بر اثر رانندگی با موتورسیکلت بین ساعت ۲۰ الی ۲۴ با ۲۴ درصد فوت کرده‌اند که باید توجه خاصی نیز برای این قشرآسیب‌پذیر داشته باشیم.

محمد پور،خاطر نشان کرد: از مردادماه سال ۹۷ آموزش کاربردی توام با اهدای کلاه ایمنی و نمایش فیلم‌های تصادفات موتورسیکلت سواران و نصب شب نما آغاز شده است.

وی به نکات کلیدی و مهم برای پیشگیری از حوادث ترافیکی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: استفاده از لباس‌های روشن و اطمینان از سالم بودن چراغ های روشنایی جلو و عقب موتورسیکلت ها جهت افزایش احتمال دیدن و دیده شدن ضروری است و از کلاه ایمنی که حافظ ناشناخته جان موتور سواران بوده حتماً استفاده کنند.

یازدهمین جلسه در سال جاری و درمجموع پنجاه و دومین جلسه در شهرستان لنگرود روستای کیاگهان با حضور مسؤولان محلی و موتورسواران برگزار و تعدادی کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت اهدا شد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :