کاشف اسرار-سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان گیلان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی میان دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان با شهرداری لاهیجان و فرماندهی انتظامی این شهرستان خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،مهدی صاحب ساده‌ کار “امروز با اعلام این خبر گفت: یکی از وظایف دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان انعقاد تفاهم نامه با مراکز علمی و مؤسسات پژوهشی، سازمان‌های دولتی و خصوصی استان است.

وی در ادامه افزود: نیروی انتظامی برای برقراری نظم و امنیت، تعامل لازم را با تمامی دستگاه‌ها و نهادها از جمله شهرداری دارد .

این مسئول،معتقد است: شهرداری نیز با اقدامات و فعالیت‌های مؤثر در سطح شهر می‌تواند زمینه رفاه و آسایش شهروندان را فراهم کند و پلیس را در بالابردن سطح امنیت جامعه یاری بخشد.

صاحب ساده کار،افزود:به همین منظور تفاهم نامه سه جانبه همکاری علمی، تحقیقاتی و آموزشی فی مابین دفتر تحقیقات کاربردی پلیس گیلان با شهرداری لاهیجان و فرماندهی انتظامی شهرستان لاهیجان، در راستای رفع معضلات شهری و ارتقاء امنیت اجتماعی منعقد شد.

وی زمینه‌های همکاری و تعهدات مشترک را شامل جلسات هم‌اندیشی، میزگردها، کارگاه‌های آموزشی و فناوری، همایش‌های مرتبط، طرح‌های تحقیقاتی در حوزه آسیب‌ها و معضلات شهری، نیازمندی‌های مدیریت شهری، نظم و انضباط و ترافیک شهری و کاهش آسیب‌ها و مشکلات حاشیه نشینی و غیره را عنوان کرد.

سرپرست دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان گیلان اظهار داشت: این تفاهم‌نامه در ۶ ماده و ۳۵ بند در سه نسخه تنظیم و منعقد شده و به مدت سه سال اعتبار دارد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :