کاشف اسرار-فرمانده انتظامی آستانه‌اشرفیه با اعلام اینکه اعتیاد یکی از ۴ بحران اصلی جهان است مواد مخدر را مهم‌ترین عامل به تباهی کشیدن و انحطاط اخلاقی جوامع عنوان کرد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس،عیسی روشن‌قلب ” در همایش پیاده روی خانوادگی که به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید ” مهدی خوش سیرت ” و گرامیداشت هفته مبارزه با موادمخدر در پارک ساحلی آستانه‌اشرفیه برگزار شد به بیان عوارض ناشی از اعتیاد برای فرد و جامعه پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: سالهاست که اعتیاد به مواد مخدر به صورت تهدید جدی جوامع بشری به ویژه نسل جوان را در معرض خطر قرار داده است.

این مقام انتظامی افزود: متاسفانه گسترش دامنه مصرف موادمخدر در جوامع امروزی به حدی است که حتی قشر متفکر و تحصیلکرده را نیز به سمت خود کشانده است .

روشن قلب،معتقد است: برای جلوگیری از اعتیاد در کشور باید با برنامه ریزی جامع و کامل و هزینه‌های مختلف و یا همکاری همه جانبه خانواده و سایر ارگان‌ها گستره اعتیاد را کاهش داد و به حداقل رساند.

وی با اشاره به اینکه با گنجاندن ورزش در برنامه روزانه می‌توان از دام اعتیاد جست تصریح کرد: خانواده‌ها نیز باید با دقت و هوشیاری مراقبت همه جانبه از فرزندان خود داشته باشند و هرگونه تغییر در خلق و خوی فرزندان خود را جدی بگیرند.

این مقام پلیس با بیان اینکه با توجه به افزایش ۷۵ درصدی تولید موادمخدر در کشور افغانستان، ایران تنها کشوری است که به صورت قاطعانه در حال مبارزه با موادمخدر است اظهارداشت: ۸۰ درصد از کشف موادمخدر در دنیا توسط ایران صورت می‌گیرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :