کاشف اسرار-رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان گیلان از کشف یک تن و ۱۱۳ کیلوگرم موادمخدر در ۳ ماه گذشته خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از پایگاه خبری پلیس، ” احداله احدی ” در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: در ۳ ماهه گذشته پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان در تعامل با سایر ارگان‌ها بیش از یک تن و ۱۱۳ کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه پلیس مبارزه با موادمخدر استان در سال‌جاری ۳۴ باند تهیه و توزیع موادمخدر را متلاشی کرده است افزود: با تجهیزات نوین می‌توانیم سرعت پیشگیری و مبارزه با موادمخدر را افزایش دهیم.

این مسئول تصریح کرد: پلیس مبارزه با موادمخدر گیلان با توجه به رویکرد اجتماعی با حضور در مدارس، دانشگاه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و مساجد با اجرای کارگاه‌ و نمایشگاهای پیشگیری از اعتیاد تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر از اقشار مختلف جامعه را تحت آموزش قرار داده است.

احدی اظهار داشت: در بحث مبارزه با موادمخدر با تعامل دستگاه‌های اجرایی، قضائی و دیگر نهادها در هر نقطه‌‌ای جلوی اقدامات مجرمانه قاچاقچیان گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچمدار و نیروی انتظامی نیز در خط مقدم مبارزه با موادمخدر است افزود: مبارزه قاطع جمهوری اسلامی افزود: مبارزه قاطع جمهوری اسلامی ایران با موادمخدر از ابتدای انقلاب تاکنون ادامه داشته و پلیس به هیچ ‌وجه به قاچاقچیان اجازه جولان نخواهد داد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با اشاره به اینکه یکی از آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد است ادامه داد: مبارزه با موادمخدر از مطالبات جدی عموم مردم است و در این راستا تمام مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی باید تلاش بیشتری داشته باشند تا شاهد فضای سالمی در جامعه باشیم.

احدی تاکید کرد:امروزه پرداختن به موضوع اعتیاد ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و پلیس نیز با عزمی جدی نسبت به مبارزه با موادمخدر اقدام و با این پدیده شوم مقابله می‌کند.

وی ضمن تشکر از زحمات کلیه دستگاه‌های ذیربط در امر مبارزه با موادمخدر گفت: در هفته جهانی مبارزه با موادمخدر قرار داریم و با توسل بر اندیشه، برنامه‌ریزی و تجهیزات به روز می‌توان روند پیشگیری و مقابله با مواد‌مخدر را سرعت داد و تقویت کرد،

این مسئول،متذکر شد:البته در کنار این مؤلفه‌ها باید با تکیه بر ابتکار عمل و نوآوری به صورت جدی‌تری با ورود مواد‌مخدر به کشور مبارزه کرد.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :