کاشف اسرار-نیمه اول اردیبهشت ماه امسال بود هیاتی از اتحادیه صادر کنندگان گیلان که محل استقرار دفتر آن در اتاق بازرگانی،صنایع و معادن و کشاورزی رشت(گیلان)می باشد،برای شرکت در نمایشگاه برندهای اور آسیا به کشور هارمنستان در همسایگی ایران عزیمت کرد.

به گزارش خبرنگار کاشف اسرار،از اتحادیه صادر کنندگان گیلان،قاسم رضائیان ،مهران فکری،طاهر زمرد نیا علی رضا آقا زاده به ترتیب به عنوان رئیس و اعضا به کشور یاد شده عزیمت کردند و مدت برگزاری نمایشگاه هم ۴ روزه بوده است.

از گیلان شرکت های تولید کننده زیتون حاج صفری و پسران (شهرستان رودبار)،آ آروین پلاست پایتخت (مهران فکری)،گروه صنعتی ارتا(فتحی بی طرف)و چای نوبر(به مدیرعاملی قاسم رضائیان از املش)هم عزیمت کردند ولی با گذشت ۶۲ روز از زمان برگزاری جشنواره مذکور هنوز مشخص نگردیده چه تعداد تولید کننده استانی برای حضور در کشور ارمنستان ثبت نام کردند و فقط ۴ تولید کننده رهسپار سفر خارجی مورد بحث شدند؟

آیا رئیس اتحادیه صادر کنندگان گیلان تاکنون بیان کرده است اعضای این مجموعه از محل وجوه این اتحادیه رهسپار سفر خارجی شده است یا با هزینه شخصی تقبل کرده اند تا به خارج از کشور رفته اند؟مخارج سفر و میزان محصولاتی که همراه کرده اند به چه میزانی بوده است؟

آیا در زمان برگزاری نمایشگاه مذکور توانسته اند با مشتریان احتمالی عقد قرارداد بکنند؟اگر پاسخ مثبت می باشد با ارائه مستندات میزان آن چقدر بوده و اگر جواب مثبت نیست،دلیل عدم توفیق چیست؟

با توجه به این که سال جاری به عنوان رونق تولید ملی نام گذاری شده آیا هیات اعزامی از گیلان توانسته دست آورد اقتصادی برای جمهوری اسلامی ایران و گیلان و کاهش نرخ بیکاری برای این استان داشته باشد ؟

علاوه بر آن با گذشت مدت ۶۲ روز از زمان برگزاری نمایشگاه در ارمنستان،محصولات ایرانی کارخانجات شرکت کننده و یا سایر کارخانجات به کشور یاد شده و سایر کشورهای شرکت کننده صادر بشود؟حجم صادراتی احتمالی چقدر بوده است؟با مستندات پاسخ بدهند

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :