کاشف اسرار- مدیرکل تامین اجتماعی گیلان،تاکید کرد:مخاطبین تامین اجتماعی با مشتریان سایر ادارات و سازمانها متفاوت است

به گزارش کاشف اسرار،جمیل حق پرست در آستانه هفته تامین اجتماعی با تاکید بر اهمیت و جایگاه این مجموعه در جامعه ، اظهار داشت : مخاطبین تامین اجتماعی با مشتریان سایر ادارات و سازمانها متفاوت بوده و علاوه بر حقوق شهروندی به دلیل پرداخت حق بیمه به منزله شرکای اجتماعی تلقی می شوند . 

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است افزود : منابع ارائه تعهدات در تامین اجتماعی از محل حق بیمه ها بوده و حق الناس قلمداد می شود . 

این مسئول،معتقد است: تامین اجتماعی با توجه به گستردگی جمعیت تحت پوشش و دامنه متنوع تعهدات ، به منزله عرصه ای مقدس و خط مقدم برای نهضت خدمت رسانی است .

حق پرست،اذعان داشت : کارکنان این سازمان ، توفیق اشتغال در آن را به عنوان نعمتی ویژه از جانب پروردگار دانسته و تلاش برای جلب رضایت الهی و بندگان را سرلوحه امور خود و تکلیفی واجب می دانند . 

به گفته وی،ماهیت و شکل خدمات و تعهداتی از قبیل مستمری بازماندگان ، ازکارافتادگی ، درمان ، کمک هزینه کفن و دفن ، غرامت ایام بیماری ، مقرری بیمه بیکاری ، کمک هزینه وسایل کمک پزشکی در این سازمان گره خورده با شرایطی خاص و بحرانی از زندگی افراد می باشد که حوادثی همچون فوت ، بیماری ، پیری ، بیکاری و … در آن پیش آمده است .

این مسئول،تصریح کرد: این مهم حساسیت کار در تامین اجتماعی را بیشتر نموده و سبب تفاوت چشمگیر با سایر نهادها می کند . 

حق پرست،ادامه داد: از سویی دیگر بیشتر افراد تحت پوشش از اقشارو لایه های ضعیف کارگری و بازنشستگی جامعه هستند که معیشت و گذران زندگی آنها به عملکرد این سازمان بستگی دارد . 

وی با تاکید بر اینکه تامین اجتماعی یکی از مصادیق و شاخصهای توسعه در جهان شمرده می شود ، گسترش مفاهیم و فرهنگ بیمه ای و شناخت کافی و مناسب از این سازمان را الزامی برشمرد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با گرامیداشت هفته تامین اجتماعی ، از این مناسبت به مثابه فرصتی مغتنم برای ترویج و گسترش این اصل بعنوان یک ماموریت و رسالت برای تنویر افکار عمومی در جامعه یاد کرد.

حق پرست اظهار امیدواری کرد تا در سایه رویکرد اجتماعی اقتصادی و خط مشی ها و تدابیر اتخاذی برای پاسخگوئی و کارآمدی بیشتر ، با تکیه بر اقدامات ارزنده سالهای اخیر امکان خدمت رسانی و ارائه تعهدات با فراهم نمودن بسترهای لازم الکترونیکی و درقالب غیرحضوری و افزایش گروههای بیمه ای میسر شود . 

وی تامین اجتماعی را زمینه ساز استقرار عدالت اجتماعی دانست و ابراز کرد : کار در این سازمان به لحاظ حساسیتها و لزوم رعایت حقوق متقابل کارفرما و بیمه شدگان همچون حرکت برلبه تیغ قلمداد میشود که هرگونه لغزش و اشتباه ناحق به یک سمت سبب ضایع شدن حقوق دیگری خواهد بود که مسئولیت حسن انجام آن بر عهده کارکنان خدوم و تلاشگر است 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ، این سازمان را میراثی از گذشتگان و امانتی برای آیندگان معرفی و آرزو کرد در سایه الطاف الهی ، هدف اصلی آن یعنی ایجاد آرامش خاطر و امنیت روانی جهت افراد تحت پوشش برای آینده ای مطمئن و فردایی روشن تحقق یابد . /منبع:سایت تامین اجتماعی استان

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :