کاشف اسرار-مدیرکل ثبت احوال گیلان آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی برای شهروندان گیلانی تشریح کرد و از قرار داشتن این استان در مقام اول کشوری در صدور این کارت خبر داد.

قاسم روحانی فر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کاشف اسرار در حوزه اجتماعی با اعلام این خبر،اظهار کرد:تاکنون ۱ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۰۴ فقره کارت هوشمند ملی صادر شده است.

وی با تاکید بر این که تاکنون ۱۲ درصد از شهروندان گیلانی بالای ۱۵ سال سن نسبت به ثبت نام کارت هوشمند ملی اقدامی به عمل نیاورده اند،از مشمولین این طرح ملی درخواست کرد به ادارات ثبت احوال،ادارت پست و هم دفاتر پیشخوان دولت در شهرستانها مراجعه کنند.

این مسئول ،خاطر نشان کرد:از ابتدای خرداد ماه سال جاری کارت های ملی نمونه قدیم از اعتبار ساقط شده و شهروندانی که تاکنون تحت هر عنوان نسبت به ثبت نام اقدامی نکرده اند برای به وجود نیامدن در امورات روزه مره اداری نسبت به ثبت نام هر چه سریعتر مبادرت کنند.

روحانی فر با اشاره به جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان ،متذکر شد:۲ میلیون و ۱۴۰ هزار نفر از جمعیت این استان که بالای ۱۵ سال می باشند مشمول دریافت کارت هوشمند ملی هستند. و تاکنون ۸۸ درصد موفق به ثبت نام شدند.

وی در تبیین دلایل عدم دریافت کارت ملی هوشمند ملی مدت یک سال برخی از شهروندان گیلانی،تصریح کرد:یکی از دلایل میزان بالای حجم درخواست کارت ملی هوشمند می باشد که سازمان ثبت احوال کشور با شیب ملایم و دستگاه های موجود به مرور صادر و برای استانها ارسال می شود.

مدیرکل ثبت احوال با تاکید بر این که اعمال تحریم ها در روند تاخیر صدور کارت ملی هوشمند هیچ گونه تاثیری ندارد،اذعان کرد:حدود ۲۰ هزار فقره از کارت های هوشمند صادره در ادارات پست شهرستانها منتظر مراجعه شهروندان برای دریافت است.

روحانی فر،متذکر شد:شهروند مجاز به ثبت نام کارت هوشمند ملی می باشند که ایرانی بالای ۱۵ سال تمام و دارای شناسنامه معتبر عکس دار می باشند.

وی با بیان این که در سامانه درخواست های جدید شهروندانی که کارت هوشمند ملی دارند،بررسی نمی شود،اضافه کرد:اولویت ثبت نام با افرادی که با ورود به محدوده سنی ۱۵ سال تمام، واجد شرایط دریافت کارت ملی می شوند. می باشد.

این مسئول،یاد آور شد:اولویت دیگر با شهروندانی می باشدکه کارت ملی نمونه سابق خود را بین سالهای ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹ دریافت کرده و یا آن را مفقود کرده اند.

روحانی فر، همراه داشتن شناسنامه عکس دار معتبر و خوانا. شماره ملی، کدپستی و نشانی محل سکونت. آمادگی جهت اخذ تصویر چهره و اسکن اثر انگشت را از پیش نیازهای ثبت نام عنوان کرد.

وی در پایان،گفت:هزینه صدور کارت هوشمند ملی مبلغ ۲۰۰ هزار ریال است که نقدی از طریق الکترونیکی با استفاده از کارت بانکی متصل به شبکه شتاب دریافت می شود.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :