کاشف-رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مورد مطالب منتشر شده در خصوص عزل رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و حواشی آن واکنش نشان داد.

به گزارش کاشف اسرار به نقل از سایت وزارت بهداشت،کیانوش جهان پور گفت: موارد مطرح شده در مورد تماس وزیر بهداشت با رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان و حضور وی در اتاق عمل و نهایتاً عزل ایشان صحت ندارد .

به گفته وی، دامن زدن به این حواشی و مباحث غیرواقعی بیش از آن که حمایت از فرد مورد نظر تلقی شود، تخریب چهره و وجهه کاری افراد و رویه‌ای ناصواب است که به هیچ‌وجه مورد تأیید وزیر بهداشت نیست.

این مسئول،تصریح کرد: یک موضع شتاب زده و خطا را توجیه کردن، صرفاً خطایی به خطای قبلی می‌افزاید و بس. انتخاب رییس دانشگاه و جابه جایی مدیران فرآیندی معمول و قانونی است و به تشخیص وزیر بهداشت انجام می شود .

جهان پور،اذعان کرد: قدر مسلم همه مصالح و منافع مردم، نظام سلامت، دانشگاه و استان مربوطه در این موارد لحاظ می‌شود و دخالت‌ها و واکنش‌های نامتعارف شایسته هیچ فرد مسئولی نیست.

وی افزود: آنچه که همیشه و همه جا مورد تاکید وزیر بهداشت به همه همکاران مجموعه وزارت بهداشت بوده و هست حفظ حرمت و رعایت جایگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.


رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ،یاد آور شد:وزیر بهداشت ،همواره حفظ حرمت و شأن نمایندگان مردم را احترام به مردم، دموکراسی و رأی مردم عنوان می‌کند و رابطه صمیمانه و تعامل نزدیک با مجلس بعنوان خانه ملت را وظیفه همگان می‌داند،

جهان پور،ابراز کرد: اکثر نمایندگان مجلس نیز به این موضوع اذعان دارند و از برخی دوستان انتظار می‌رود آنچه شایسته و بایسته جایگاه رفیع مجلس و نمایندگان ملت است را با برخی اظهارنظرهای احساسی و نامتناسب مخدوش نکنند.

به گفته وی، هیچ نماینده عزیزی از سایر نمایندگان، لزوماً نماینده‌تر نیست و صلاح نیست به گونه‌ای اظهار نظر شود که خدای ناکرده برخی برداشت‌های ناصواب از آن شود.

این مقام وزارت بهداشت در پایان،تاکید کرد: همه ما ملزم به احترام به قانون و رعایت اصول از جمله اصل تفکیک قوا هستیم چنانکه اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی سرآمد این رفتار هستند.

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :