کاشف اسرار-سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی گیلان از آمادگی اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی گیلان برای همکاری با نیروی انتظامی در اجرای برنامه‌های فرهنگی خبر داد.

به گزارش کاشف اسرار” مجید رسول‌ زاده‌ ‌فرساد ” در جلسه‌ای که به منظور بررسی راهکارهای ارتقاء سطح مشارکت واحدهای صنفی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی پلیس که با حضور اعضاء هیئت رزمندگان اسلام و نمایندگان اتاق اصناف گیلان برگزار شد با اشاره به نقش مؤثر سازمان‌های مردم نهاد در آگاهی بخشی جامعه و کاهش جرائم و تخلفات، بر استفاده از ظرفیت‌های این حوزه تاکید کرد.

وی افزود: امروز تأمین نظم و امنیت بدون همکاری و مشارکت تمامی آحاد جامعه امکان‌پذیر نیست و در این میان جامعه صنفی گیلان به لحاظ تعدد، تنوع و گسترش در سراسر استان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این مسئول،خاطر نشان کرد: گیلان به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی و جاذبه‌های گردشگری فراوان و به تبع آن ورود سالانه میلیون‌ها نفر مسافر و گردشگر، نیازمند به برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مؤثر دارد.

رسول زاده فرساد،تاکید کرد: باید از ظرفیت حجم ورود گردشگران برای شناساندن اعتقادات، هویت و فرهنگ غنی مردم ولایت‌مدار گیلان به دیگر اقوام و استان‌ها استفاده کرد.

وی با اشاره به همکاری‌های مستمر نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح سواحل و تفرجگاه‌ها در ایام تعطیلات تابستان گفت: نیروی انتظامی وظیفه سنگین و خطیر تأمین نظم، آسایش و امنیت جامعه را بر عهده دارد و در راه این رسالت خطیر، مقتدرانه و بدون توجه به جوسازی‌ها به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.

به گفته این مقام،در ایام تابستان با توجه به حجم گسترده ورود مسافران و گردشگران به استان سرسبز گیلان، تمهیدات ویژه‌ای برای ارتقاء امنیت اخلاقی در سواحل و تفرجگاه‌ها و همچنین اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری با همکاری سایر دستگاه‌ها پیش بینی شده است.

رسول زاده فرساد با بیان این که نیروی انتظامی نیز با هنجارشکنان و مخلان نظم و عفت عمومی قاطعانه برخورد می کند،به طرح ساماندهی سواحل دریا اشاره کرد.

وی بیان داشت: طرح ساماندهی سواحل دریا گیلان از روز دوشنبه ۲۰ خردادماه امسال در قالب ۲۹ طرح شامل ۲۷ چادر مردانه و ۲۹ چادر زنانه با شناسایی ۱۱۶ نقطه شنا ممنوع، ۴۴ تفرجگاه اصلی و ۷۶ تفرجگاه فرعی در سطح شهرستان‌های ساحلی استان شامل رودسر، لنگرود، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه، رشت، بندرانزلی، رضوانشهر، تالش و آستارا آغاز شده است.

سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه ارائه خدمات مشاوره، نمایش آیین‌های سنتی، برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در راستای استقبال از مسافران و گردشگران است که با همکاری سایر دستگاه‌ها در طول ایام تعطیلات تابستان اجرا خواهد شد.

رسول زاده فرساد ، اجرای نمایش‌های خیابانی، توزیع نقشه و راهنمای گردشگری و معرفی جاذبه‌های گردشگری از طریق فضای مجازی، بخشی از دیگر برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان در تابستان عنوان کرد.

پایان پیام

Print Friendly, PDF & Email

اشتراک این خبر در :